реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Спрощенці мають право на відпустку один раз на рік

Одним з актуальних питань, яке цікавить підприємців у літній період – право скористатися щорічною відпусткою. Податковим кодексом України передбачені випадки, коли фізичні особи – підприємці можуть не сплачувати єдиний податок.

Пунктом 295.5 статті 295 Кодексу встановлено, що платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Отже, спрощенці першої та другої груп мають право надати заяву до податкової інспекції щодо періоду щорічної відпустки. Суми єдиного податку, сплачені авансовим внеском, зараховуються в рахунок майбутніх платежів з цього податку за відповідною заявою підприємця.

Нагадуємо, що платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Звертаємо увагу підприємців, що відповідно до п. 122.1 Кодексу несплата (неперерахування) платником податків – фізичною особою сум єдиного податку у визначені строки, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків ставок податку, встановлених для фізичних осіб – платників єдиного податку, визначених законодавчим актом.

Ольга ХМЕЛЕВСЬКА,
Завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю
Чернігівської МДПІТеги:єдиний податок, Податковий кодекс, спрощенці, відпустка


Читайте такожКоментарі (0)
avatar