Смолинці проти міністерського призначенця
![](/_nw/194/s21889867.jpg)
Працівників підприємств підтримують на всіх рівнях місцевої влади. Активно займаються проблемою заступник голови обласної ради Арсен Дідур та депутат Дмитро Блауш, а Семенівська районна рада, на території якої знаходиться Ірванцівський завод, прийняла звернення, де просить київську владу передати підприємство у комунальну власність району. До речі, це одне з чотирьох підприємств Семенівського району, що дає хоч якесь наповнення в бюджет.
«Нікого в столиці не цікавить як живе наш прикордонний район, де брати гроші в бюджет, - бідкається голова районної ради Василь Малкович. – Якщо сировина місцева, працівники – також, споживач, в основному, також місцевий – то чому підприємством має керувати Київ, а не район?»
Його колега – голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко також категоричний: «В Києві нас не чують. Ходиш по кабінетах, вони сидять там, як причумлені і ніхто не думає про регіони».
З різкою заявою виступила обласна організація Народного Руху: «Сьогодні, в умовах війни з Росією, і зокрема, під час відмови від російського газу торф стає стратегічноюи сировиною, - заявляють чернігівські рухівці. - І віддавати у час війни стратегічні підприємства на приватизацію - це означає допомагати ворогу. Нагадаємо, що приватизовані росіянами за режиму Кучми чернігівські підприємства "Хімволокно" та КСК, прилуцький "Білкозин" були практично доведені до банкрутства. Таку ж долю, схоже, уряд готує і Смолинському та Ірванцівському торфобрикетним заводам». У зверненні до прем’єр- міністра Володимира Гройсмана чернігівські рухівці підтримують позицію Семенівської районної ради про передачу підприємств у комунальну власність, аргументуючи це ще й потребами децентралізації.
![](/_nw/194/s31087881.jpg)
«Плануємо прокласти до полів нову залізничну колію, – розповідає голова первинної профспілкової організації ДП «Чернігівторф» Валентина Огієнко. – На власній повоєнній пилорамі виготовляємо шпали, за деревину домовляємося з лісгоспами, нам ідуть назустріч і продають дешевше. А залізницю нам мають прокласти курсанти залізничного полку».
А ще на підприємстві зробили накриття для пиловидного торфу, який є перспективним видом продукції, що не має проблем зі збутом. Уже є на нього і замовник. Взагалі ж за минулий місяць у Смолині випустили 1100 тон торфобрикету, чого не було за останні десять років, коли підприємство цілеспрямовано доводили до банкрутства. Зросло число працюючих – із 45 до 70 працівників і вони отримують зарплату в 3 тисячі. Мова йде ще і про премії.
І все це – без так званих інвесторів, силами самих працюючих, при спротиві міністерства і намаганні віддати комусь підприємство.
Смолинська дільниця з видобутку торфу виграла тендер на постачання торфобрикету в соціальні установи Чернігівського та Козелецького районів області.
За словами голови Чернігівської районної ради Олександра Ларченка, тільки соціальні установи їхнього району закуплять близько двох тисяч тонн торфобрикету.
![](/_nw/194/s19393432.jpg)
До речі, коли новопризначений директор заявив, що добувати торф будуть гідроспособом, присутні керівники обох заводів відреагували нестримним сміхом…
«Для Чернігівщини тоф’яна галузь дуже важлива і традиційна, – каже заступник голови обласної ради Арсен Дідур. – В умовах децентралізації саме ресурси виходитимуть на перший план. Що стосується конфлікту між трудовими колективами та міністерством, то тут я бачу вихід у юридичній площині. Відомо, що нинішній виконуючий обов’язки директора «Чернігівторфу» Юрій Бондаренко не брав участі в конкурсі на посаду. Саме його хоче бачити колектив. Відмінити конкурс можна або через суд, або шляхом компромісу, або ж через юридичну процедуру із залученням посередників. Ми маємо підготувати аргументовану позицію про невизнання даного конкурсу із проханням призначити новий».
Тим часом до спору заводчан з міністерством підключилася Національна служба примирення та посередництва. Наразі ж працівники трудових колективів вперто заявляють, що не пустять міністерського призначення на заводи.
Василь ЧЕПУРНИЙ,
Чернігівська область.
Голос України
![](/_nw/194/s21889867.jpg)
![](/_nw/194/s31087881.jpg)
![](/_nw/194/s19393432.jpg)
Читайте також |
Коментарі (0) |