реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Народний Рух проти приватизації "Чернігівторфу"

Провід обласної організації Народного Руху України розглянув сьогодні ситуацію навколо підприємств "Чернігівторфу", які урядом Гройсмана виставляються на приватизацію.

У зверненні до прем'єр- міністра чернігівські рухівці заявляють: "Тривала боротьба працівників двох торфо-брикетних підприємств області за їх збереження і розвиток замість допомоги від уряду наткнулися на антидержавну політику міністерства енергетики. Адже це міністерство, очолюване п.Насаликом, веде переговори з "ДНР", а в в нас виставило "Чернігівторф" у список для приватизації. А ще раніше уряди попередників всі інші підприємства торфобрикетної галузі розграбували і знищили".

Варто згадати практично новий Замглайський завод у Ріпкинському районі, що був безжально вирізаний приватними структурами на металолом.

"Сьогодні, в умовах війни з Росією, і зокрема, під час відмови від російського газу торф стає стратегічноюи сировиною, - заявляють чернігівські рухівці. - І віддавати у час війни стратегічні підприємства на приватизацію - це означає допомагати ворогу. Нагадаємо, що приватизовані росіянами за режиму Кучми чернігівські підприємства "Хімволокно" та КСК, прилуцький "Білкозин" були практично доведені до банкрутства. Таку ж долю, схоже, уряд готує і Смолинському та Ірванцівському торфобрикетним заводам".

Що ж, крім критики, вимагає і пропонує Народний Рух, який виступає проти лібералізації у стилі Пинзеника і К? "Народний Рух вимагає припинення приватизації стратегічних підприємств і навпаки - повернення під державний контроль обленерго та облгази. Зокрема, вимагаємо, виключити "Чернігівторф" зі списків на приватизацію і передати Смолинський та Ірванцівський заводи у комунальну власність громад, як того вимагає, зокрема, сесія Семенівської районної ради"

"Сировина місцева, працівники - місцеві, споживач, значною мірою, також свій - до чого тут уряд? Чому він розпоряджається не своїм?" - питає в.о. голови обласної організації Народного Руху Василь Чепурний. - А якщо ми говоримо про справді децентралізацію, про спроможні громади, то й запитаймо - як буде виживати, наприклад, Семенівський район, в якого уряд Гройсмана хоче забрати одне з чотирьох діючих підприємств? І після таких питань віддаймо громадам те, що їм належить по праву!".

Прес- служба обласної організації НРУТеги:Василь Чепурний, Чернігівторф, Народний Рух, смолин, децентралізація, приватизація


Читайте такожКоментарі (0)
avatar