реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
РУХ вимагає до президентських виборів упорядкувати назви вулиць Чернігова відповідно до українського правопису
08-Лис-13 1068 3.0 2
9 листопада відзначається День украї́нської писе́мності та мо́ви. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Це свято встановлено указом Президента України 1997 році на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

Напередодні цього свята, 6 листопада 2013 року, Чернігівська обласна організація ВТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка ініціювала проведення громадського «круглого столу» з питання топоніміки назв вулиць Чернігова та їх упорядкування.


Під час цього громадського обговорення вкотре було порушено питання щодо зволікання з упорядкуванням назв вулиць міста відповідно до українського правопису. Зокрема, щодо відсутності у громадськості інформації про діяльність робочої групи з упорядкування назв вулиць міста Чернігова відповідно до українського правопису, створеної розпорядженням міського голови №111-р від 26 червня 2013 року.

Ця робоча група на чолі з секретарем міськради Олегом Шереметом була створена за ініціативи заступника голови обласної організації Руху Сергія Соломахи, який також увійшов до її складу.

Мета цієї робочої групи: внесення змін до рішення міськвиконкому № 164 від 15.06.2009 р., яким вперше офіційно було встановлено українські назви вулиць міста Чернігова.
Однак, вирішення цього питання саботується чиновниками міськради вже більше двох років.

Серед кричущих помилок у назвах вулиць Чернігова, що виникли при їх «перекладі» з російської мови чиновниками міськвиконкому у 2009 році , зокрема:

1. вул. Богунського (№ 34) - українською мовою: вул. Богунська;
2. вул. Василькова (№53) – вул. Волошкова;
3. вул. Кузнечна (№227) – вул. Ковальська;
4. вул. Музикальна (№289) – вул. Музична;
5. пров. Музикальний (№290) – пров. Музичний;
6. вул. Овражна (№320) – вул. Ярова;
7. пров. Овражний (№321) – пров. Яровий;
8. вул. Профрад (№385) – вул. Профспілок;
9. вул. Річна (№390) – вул. Річкова;
10. вул. Розсвітна (№409) – вул. Світанкова;
11. вул. Сиренєва (№434) – вул. Бузкова.

Крім того, ця робоча група повинна опрацювати пропозицію Сергія Соломахи щодо створення офіційної англомовної та російськомовної версій назв вулиць Чернігова, бо древнє місто над зачарованою Десною є одним з визначних центрів міжнародного туризму.

8 листопада 2013 року Чернігівська обласна організація Руху звернулася до Чернігівського міського голови Олександра Соколова зі зверненням щодо впорядкування назв вулиць Чернігова відповідно до українського правопису до наступних президентських виборів та перепису населення.

Прес-служба Чернігівської обласної організації
Народного руху України
(Української народної партії «Рух»)


На світлині пам'ятник Несторові -літописцю у сквері біля Києво-Печерської лаври в Києві


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (2)
avatar
1
Корисним було б зробити обов'язковими для чернігівських чиновників диктанти з української мови і "вибране" оприлюднити.
avatar
2
До президентських виборів треба упорядкувати склади спостерігачів та підрахуїв виборчих дільниць, аби вони на 99% не складалися самі знаєте з кого.
avatar