Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Рух, що тримає політиків під контролем
15-Груд-16 710 0.0 0
13 грудня в прес-клубі "Просвіта" відбувся прес-брифінг Всеукраїнського Руху проти політичної корупції «Під контролем». Представник Руху в Чернігівській області Сергій Старченко оприлюднив результати проведеної роботи Руху та поділився планами на наступний рік.

Представники руху виявляли факти політичної корупції в місцевих радах усіх рівнів по всій Україні, потім за допомогою юристів “Центру політичних студій та аналітики “Ейдос” готували відповідні запити та надсилали їх до Генеральної прокуратури та керівні органи партій, які представляли на місцях фігуранти запитів. З початку своєї роботи до прокуратури було надіслано близько 200 повідомлень з усіх куточків України.

Фігурантами скарг Руху “Під контролем” стали

- 70 депутатів міських рад;
- 19 депутатів обласних рад;
- 62 чиновника різних органів місцевого самоврядування;
- 9 очільників комунальних закладів як то лікарні чи школи;
- 6 директорів комунальних підприємств;
- 5 голів сільрад.

Деякі посадові особи здійснювали по кілька порушень одразу, тому по ним подавались кілька скарг. При цьому, в корупційних скандалах були помічені представники всіх партій, як провладних, так і опозиційних. Як націоналістичних, так і екс-регіоналів.

Серед порушень домінують наступні:

- виділення земельних ділянок фірмам депутатів чи їх родичам:
- виділення комунальних приміщень фірмам депутатів чи їх родичам;
- порушення тендерного законодавства;
- службові підроблення документів:;
- конфлікт інтересів - беруть на роботу під своє керівництво власних родичів, встановлюють собі додаткові надбавки.

За скаргами руху було порушено понад 50 кримінальних проваджень. При цьому Чернігівський координатор Руху “Під контролем” Сергій Старченко зауважив: “Зараз в Україні більшість політиків безвідповідальні і тому потребують особливого громадського контролю. Тільки моніторинг бюджетних видатків та чиновницьких статків з регулярними скаргами в правоохоронні органи здатен виховати політичну еліту”

Щодо фінансування партій він також зазначив:“Сьогодні партії отримують гроші з бюджету України та фактично являються найнятими організаціями, які обслуговують платників податків. Вони повинні самостійно очищатися, тому ми будемо вимагати, щоб партії почали використовувати імперативний мандат ”

Всеукраїнський Рух є відкритим до співпраці та запрошує усіх небайдужих громадян та активістів приєднатися та повідомляти відому їм інформацію стосовно наявності корупційних ризиків у діяльності тих чи інших місцевих політиків.

Довідка:
Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року як об’єднання регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років боряться із корупцією у своїх регіонах. Наразі у коаліцію входять близько 70 громадських організацій з усіх регіонів України. Головне завдання Всеукраїнського руху «Під контролем» - систематизація та виявлення ознак корупції в діяльності місцевих депутатів, мерів міст та посадових осіб державних органів


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:прес- клуб Просвіта, Корупція, рух Під контролем


Читайте такожКоментарі (0)
avatar