реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА
Рубаючи дрова, відкорковуючи шампанське і навіть граючись у сніжки – бережіть очі!
25-Груд-09 1385 2.0 0
На базі Чернігівської обласної лікарні відкрився кабінет лазерних методів діагностики і лікування глаукоми На базі поліклінічного відділення Чернігівської обласної лікарні нещодавно відкрився кабінет лазерних методів лікування очних захворювань і діагностики глаукоми. За словами завідувача відділення мікрохірургії ока Ірини Биховець, це дозволило наблизити до населення регіону передові технології, запроваджені у столичних клініках.

"Виявлення на ранній стадії такої підступної хвороби, як глаукома, є дуже важливим для її успішного лікування, – говорить вона. – Раніше ми цього робити не могли і відправляли своїх пацієнтів у Київ. Тепер же, завдяки встановленню лазерного апарату "GDx", ця послуга доступна для жителів Чернігівщини і, що важливо – в багато разів дешевша, ніж у столиці".

Відомо, що глаукома – це хвороба, пов’язана з атрофією зорового нерва та обмеженням поля зору. Супроводжується вона, зазвичай, періодичним чи постійним підвищенням внутрішньоочного тиску. У зв’язку з цим його вимірювання є головною діагностичною процедурою для раннього виявлення даної патології. Проте зараз медики констатують: майже у 30% випадків глаукома розвивається при нормальному внутрішньоочному тискові. Ця обставина змушує лікарів уважніше вдивлятися в очне дно, хоча й там зміни помітні лише в разі загибелі мало не третини нервових волокон сітківки.

Справжнім проривом у цій справі стало винайдення лазерних технологій діагностики очних хвороб. Зокрема, апарат "GDx", за словами І. Биховець, дозволяє заміряти товщину шару нервових волокон довкола диска зорового нерва, бачити зміни (якщо вони є) і діагностувати глаукому на ранній стадії розвитку. Такий апарат – єдиний в області і обстежитися на ньому можна в 206 кабінеті поліклініки обласної лікарні.

Встановлені в кабінеті й інші сучасні лазерні апарати відомих виробників. За їх допомогою лікарі тепер мають можливість (за наявності показань) оперувати хворих на глаукому. А ще – проводити коагуляцію сітківки при дистрофічних процесах та очних ускладненнях цукрового діабету і, таким чином, попереджати слабкозорість.

Глаукома, застерігають лікарі – хвороба небезпечна і призводить до сліпоти, якщо її вчасно не виявити й не лікувати. Контролювати очний тиск рекомендується людям віком від 40 років.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Рубаючи дрова, відкорковуючи шампанське і навіть граючись у сніжки – бережіть очі!

Близько двох з половиною тисяч людей щороку звертається в Центр офтальмотравматології Чернігівської обласної лікарні з різними травмами очей. Кожного десятого медикам доводиться оперувати. Про це повідомила завідувач відділення мікрохірургії ока, на базі якого працює Центр, Ірина Биховець. "Дві з половиною тисяч звернень – це багато", – зазначила вона.

За словами зав. відділення, кількість очних травм останніми роками значно зросла. Більше стало побутових і кримінальних пошкоджень очей, чимало – пов’язаних із падіннями, під час яких люди натикаються на якісь предмети. Значною мірою, зауважила лікар, на здоров’я очей, як, зрештою, й інших органів, впливає спосіб життя суспільства. Так, наприклад, коли громадяни масово користувалися возиками-"кравчучками", багато людей травмувалося гумовими ременями для стягування вантажу. Їхні "постріли" часом були такими сильними, що призводили навіть до розриву очного яблука.

Відмітила лікар і певну сезонність очних травм. До зимових причин пошкодження очей вона віднесла, зокрема, рубання дров, відкорковування пляшок із шампанським на Новий рік і навіть гру в сніжки. У зв’язку з цим застерегла: будьте обережні й бережіть очі, де б ви не були і що б не робили!

Центр офтальмотравматології обласної лікарні (ЦОТ) – єдиний на Чернігівщині. Допомога тут надається, починаючи з 16.30 і до ранку наступного дня. У вихідні і свята – цілодобово. До 16.30 пацієнти звертаються в поліклініки за місцем проживання. Якщо потерпілому потрібна операція, окуліст направляє його в ЦОТ. Увечері ж Центр приймає усіх, кому потрібна невідкладна допомога. Для оперативного лікування очних травм у ньому встановлене сучасне спеціалізоване обладнання, яке дозволяє проводити хірургічні операції на досить високому рівні. Питома вага цих оперативних втручань у загальній кількості операцій на очах сягає 10%.

Прес-служба управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації

На фото лікар Ігор Лютницький надає допомогу пацієнтціДопомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:глаукома, Медицина, лазерна діагностика, Чернігів


Читайте такожКоментарі (0)
avatar