реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Позиція міліції щодо подій біля пам'ятника Лєніну
24-Січ-14 1312 0.0 0
Зранку 23 січня на деяких Інтернет-ресурсах були поширені заклики з боку радикально налаштованої молоді о 19 годині зібратися в центрі Чернігова біля пам’ятника Леніну для його демонтажу чи руйнування.

Враховуючи те, що ці висловлювання є прямим закликом до протиправних дій, а в умовах нинішньої непростої суспільно-політичної ситуації могли призвести до її суттєвого загострення, керівництвом міліції було вжито превентивних заходів для недопущення виникнення масових безпорядків.

З метою забезпечення охорони громадського порядку та недопущення фактів вандалізму був задіяний особовий склад Чернігівського міського відділу міліції, який перебував у двох автобусах, припаркованих на проспекті Миру неподалік пам’ятника Леніну.

Близько 19 години один із автобусів заблокувала група громадян, які поверталися після участі в мітингу на підтримку Євромайдану, який відбувався у сквері ім. Попудренка. Мотивом блокування транспортного засобу стало помилкове переконання мітингувальників, нібито міліціонери в автобусі готуються виїхати до м. Києва.

До місця події прибув заступник начальника УМВС України в Чернігівській області — начальник міліції громадської безпеки полковник міліції Гребенюк Едуард Миколайович. Він звернувся до громадян з роз’ясненням, що працівники міліції в автобусах перебували у резерві і ніякого відношення до виїзду не мають. Також він пояснив мітингувальникам, що у зв’язку зі збереженням спокійної обстановки, потреба в цьому резерві відпала, і залучені до нього працівники міліції мають повертатися до місця служби.

Полковник Гребенюк запропонував присутнім упевнитися в цьому особисто, проїхавши з працівниками міліції до Чернігівського міськвідділу УМВС (вул. Шевченка, 13). Мітингувальники скористалися цією пропозицією, увійшли до автобуса та разом з правоохоронцями доїхали до адмінбудівлі міськвідділу, де працівники міліції залишилися для подальшого несення служби.

Крім цього, в ході спілкування полковника Гребенюка з учасниками протестної акції намітилися реальні перспективи встановлення довіри та співпраці. Зокрема, Едуард Миколайович запропонував громадянам для попередження та недопущення провокацій у місті створити спільні з активістами патрулі. Вони б займалися здійсненням охорони громадського порядку в обласному центрі і одночасно забезпечували прозорість роботи міліції Чернігова. Присутні визнали пропозицію конструктивною і висловили свою згоду на її втілення в життя.

Також заступник начальника УМВС роз’яснив громадянам положення чинного законодавства, зокрема, щодо адміністративної відповідальності за блокування адмінбудівель. Він відзначив толерантність і порозуміння, які виявляють чернігівські мітингувальники в ході акцій протесту, і від імені міліції висловив їм за це вдячність.

Акції Євромайдану в Чернігові, як і в інших містах України, тривають вже понад два місяці. Увесь цей час під дощем та снігом, в морози міліція в силу своїх службових обов’язків з охорони громадського порядку перебувала поряд з мітингувальниками, і вдячна цим активістам за виважену поведінку, недопущення провокацій та порушень громадського порядку.

СЗГ УМВС України
в Чернігівській області


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:пам'ятник Лєніну, УМВС в Чернігівській області, громадський порядок


Читайте такожКоментарі (0)
avatar