реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Поле для пройдисвітів

12-Бер-21 405 0.0 0
Щодня читають 8% українців. Частіше ніж раз на тиждень - лише 27%.

Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на директорку Українського інституту книги Олександру Коваль.

Це ж яке родюче поле для різного роду зовнішніх впливів, для шахраїв і пройдисвітів! А ще... багато людей з надією двивиться на "підростаюче покоління". Мовляв, підростуть дітки - і побудують нам міцну і розвинену державу, адже дітки - це вже "люди нового покоління, розумні і прогресивні". Боюсь, що наше юнацтво, в масі своїй, не лише не читає, але й не дивиться фільмів.

Павло ПОДОБЄД

"Можна побачити, як разюче відрізняється ситуація з читанням в Україні і в кількох європейських країнах. Скільки людей читає регулярно, тобто більше ніж раз на тиждень, чи мінімум раз на тиждень.

І якщо в Італії цей показник 56%, в сусідній з нами Польщі 36%, то в Україні таких читачів, які читають книжку більш ніж раз на тиждень, лише 27% ", – розповіла Коваль під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. "Культура. Медіа. Туризм".

Крім того, продажі паперових книжок за період локдауну за 2020 рік знизилися на 50%.

"Трохи зросли продажі електронних книжок, чи через інтернет-книгарні, а не через стаціонарні книгарні.

Але це лише трошечки, і зовсім не відповідає тим трендам і тенденціям, які ми можемо спостерігати в інших країнах світу, де справді є реальне зростання на 7-9% продажів за результатами року.

В Україні ми навпаки маємо падіння на 50%. І це дуже сумно, бо означає, що книжка явно не належить до пріоритетних покупок і до пріоритетів проведення вільного часу", – зазначили в Інституті книги.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:закриття бібліотек, інститут книги, читання, Павло Подобєд


Читайте такожКоментарі (0)
avatar