Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Ось чому Тодуров проти Уляни Супрун
13-Лют-19 2188 5.0 0
На державному Інституті серця заробляють численні приватні компанії, які мають зв’язки з родиною і найближчим оточенням керівника установи Бориса Тодурова, який мешкає у резиденції на 6 гектарах лісу, а на його рідних в один день записали колекцію квартир у Києві.

Про це йдеться у сюжеті програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом".

Повідомляється, що Державний Інститут серця - один із найвідоміших медичних закладів країни, який за обсягами фінансування із держбюджету не має рівних у вітчизняній медицині - 800 мільйонів за останні три роки.

Зазначається, що цим інститутом вже десяток років керує відомий кардіохірург Борис Тодуров, якого в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звинувачує у корупції, але при цьому він має велику підтримку серед політиків, високопосадовців і представників шоу-бізнесу.

За даними програми, до Тодурова, як керівника державної установи є багато запитань. Зокрема, вказується, що родина Тодурова обросла статками, які не співрозмірні з його заробітною платою, а аналіз діяльності приватних фірм, які заробляють завдяки держінституту, дає змогу скласти уявлення про джерела походження коштів на це майно.

Автори розслідування розповіли, що під Києвом у Тодурових є маєток на шість гектарів землі, із озером, будинком на 700 квадрадів, гостьовим будиночком, соснами і власною електростанцією з сонячних батарей.

"Формально і земля, і будинок - це подарунок дружині Бориса Тодурова. Дружині, яка за минулий рік офіційно заробила аж 50 тис грн. Дарувальник у державному реєстрі не називається", - йдеться у публікації.

"Але відомо, що відведенням цих гектарів під 700-метровий будинок з озером ще у 2009 році опікувалася юна донька Бориса Тодурова Наталія. Її прізвище залишилися у реєстрі санітарно-епідеміологічних висновків. Скільки міг коштувати такий подарунок самим собі?", - запитують у програмі журналісти.

Повідомляється, що за оцінкою девелоперів, мінімальна вартість такого маєтку лише виходячи із затрат на будівництво і ландшафтний дизайн – півтора мільйони доларів. Утримання будинків, басейну, озера і зелених насаджень, зарплата для прислуги – це ще десятки тисяч гривень щомісяця.

Автори розслідування наголошують, що це не вся нерухомість Тодурових.

Зокрема, у 2011 році дружина Тодурова стала власницею квартири на 100 квадратів у новобудові на Позняках. У 2016-му за один день найближчі родичі Тодурова оформили на себе ще чотири об'єкти нерухомості на загальну суму від півмільйона доларів. Усі чотири угоди датовані 24 лютого 2016 року.

Повідомляється, що найдешевше придбання – ділянка землі для сина Михайла поряд із шестигектарним маєтком Тодурових, орієнтовною вартістю у 15-20 тисяч доларів.

"У той же день, 24 лютого 2016-го, дружина Бориса Тодурова отримала ще один подарунок – квартиру площею 110 квадратів на Печерських Липках у Києві. У декларації Борис Тодуров вказав, що її вартість - гривневий еквівалент 22 тисяч доларів", - сказано у програмі.

Повідомляється, що загальна вартість вказаної нерухомості Тодурових із заміським маєтком – понад два мільйони доларів. А через рік Борис Тодуров став власником ще двох квартир, по мільйону гривень кожна.

У програмі додали, що попри такі витрати Тодуров вказав ще й мільйонні заощадження. "У 2016-му, в першій електронній декларації, незрозуміло звідки взялося 11 мільйонів - його і дружини. Це при тодішній зарплаті в держінституті - 173 тисячі на рік. Навіть додаткові 100 тисяч грн гонорарів і 36 тисяч соцдопомоги не зменшують цю прірву", - констатують автори розслідування.

Повідомляється, що статки очільника Інституту серця може дещо пояснити низка комерційних структур, в яких простежується зв’язок із родичами або оточенням Тодурова.

Зокрема, це приватні фірми, які заробляють саме завдяки державному Інституту серця.

За даними програми, одна з таких фірм ТОВ "Профі Ко" має феноменальні успіхи лише на тендерах Інституту серця, яка за два роки отримала від державного Інституту під керівництвом Тодурова майже 15 мільйонів гривень.

"Понад 13 з цих мільйонів – це результат перемоги на двох тендерах, на яких Інститут Серця купив шовні матеріали. Обидва пройшли по однаковій схемі: один і той самий конкурент лупив максимальну ціну. "Профі Ко" трішечки знижувалася і перемагала. Виходило дорожче ринку. Але найцікавіше, що МОЗ паралельно теж купував шовні матеріали і забезпечував ними Інститут серця безкоштовно", - сказано у розслідуванні..

Повідомляється, що ТОВ "Профі Ко" не чужа родині Тодурова, оскільки раніше серед її засновників засвітився його зять Анатолій Іванюк.

"Може тому "Профі Ко" так щастило лише з Інститутом серця, бо на інших тендерах ця фірма виграла поставок лише на півмільйона гривень", - припускають журналісти.

Повідомляється, що зараз операції для хворих у гострому стані мають проводитися безкоштовно і з 2016-го МОЗ спеціально централізовано закуповує стенти і безкоштовно передає їх в профільні державні і комунальні лікарні, але Супрун стверджує, що інститут серця під керівництвом Тодурова саботує безкоштовні операції, аби не втратити заробіток.

За даними програми, цьому є підтвердження, зокрема, 27 січня 2019 мешканець Прилук Віктор Ляскун звернувся до лікарні із раптовим погіршенням стану. Після обслідування його одразу повезли до Києва, у Інститут серця, де йому негайно мали видалити об’ємну пухлину серця, от тільки за таку операцію запросили суму у 100 тисяч гривень.

Детальніше читайте тут: "Українська правда"Теги:Інститут серця, медична мафія, Уляна Супрун, Тодоров


Читайте такожКоментарі (0)
avatar