реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Олена Теліга - антисемітка?

У зв’язку із відзначенням міжнародного дня Голокосту «Історична правда» розмістила статтю «Україна, Європа і пам’ять про Голокост», де Олену Телігу названо «ревною атисеміткою».

Як тепер нам ставитися до Олени Теліги і ОУН? – запитують автори, французи Філіп де Лара і Галя Аккерман?
Відповідаю – передусім навчіться поважати історію українського національно-визвольного руху, який у період Другої світової війни зазнав величезних втрат, в тому числі від рук нацистів.

Щоб розібратися у так званому «антисемітизмі» Олени Теліги і ОУН позбудьтеся поганої звички користуватися штампами московської пропаганди, яка український націоналізм ототожнювала з «антисемітизмом» з однією метою – скомпрометувати українців, принизити їх, вбити у них волю змагатися за незалежність України.

Усім, хто шукає «ревний антисемітизм» в Олени Теліги і ОУН нагадаю, що українське підпілля у Києві в 1941-1942 роках було знищене німецькими окупантами.

У Бабин Яр німці вели на розстріл не тільки євреїв і ромів, але й українських націоналістів, в тому числі Олену Телігу, співробітників редакції газети «Українське слово», сотні інших відомих і не відомих українців.
Одне тільки уточнення: євреїв і ромів розстрілювали тільки за те, що вони євреї і роми. Українських націоналістів - за їх прагнення відновити незалежність Української держави.

Одна і друга мотивації – злочинні. А тому навчіться з належною повагою ставитися до пам’яті українських жертв німецької окупації.
Не полінуйтеся прийти у Бабин Яр. Біля пам’ятника Олені Телізі побачите живі квіти у будь-яку пору року. Так само українці вшановують пам'ять євреїв і ромів – жертв Голокосту.

Насамкінець – таке цивілізоване і гідне відзначення пам’яті жертв Бабиного Яру стало можливим тільки в незалежній Українській державі, за яку віддала життя Олена Теліга. Пам’ятайте про це.

Богдан ЧЕРВАКТеги:Богдан Червак, голокост, Бабин Яр, ОУН, Олена Теліга, антисемітизм


Читайте такожКоментарі (0)
avatar