реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Нова вистава та заручини... Чим здивував Чернігівський драмтеатр на відкритті 93-го театрального сезону

18-Жов-18 731 0.0 0
16 жовтня у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка #chernihivtheatre стартував 93-й театральний сезон, який цьогоріч розпочався прем’єрним показом комедії «Скапен» за п’єсою Мольєра у постановці художнього керівника театру, заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

Проте, на глядачів, які налаштувалися на перегляд легкої розважальної комедії-фарсу, очікувала несподівана зустріч – на початку вистави з глибокодумними спостереженнями щодо схожості храму мистецтва, себто театру, з духовним храмом, з філософськими роздумами «Про природу речей»… Поступово перед глядачем проявлялася велична постать засновника класичної французької комедії Мольєра – водночас автора п’єс і режисера вистав, директора «Блискучого театру» у Парижі і талановитого актора, виконавця ролей ханжив чи пройдисвітів у своїх спектаклях. Упродовж всього театрального вечора образ Мольєра був незримо присутній у сценічному дійстві – штрихами його біографії, світоглядними позиціями автора п’єси, відображеними у монологах Скапена. Присутність Мольєра звучала у багатомірному образі головного героя (арт. Сергій Лефор), який то розповідав глядачам про складну долю великого комедіографа, то звертався до залу з напрочуд сучасними узагальненнями щодо стану «нашого правосуддя» або руйнівних наслідків наклепів і брехні… А ще з певною долею іронії брав участь у сценах комедійної історії про двох закоханих юнаків, яка стала яскравою ілюстрацією талановитості Великого комедіографа.

Глядачі таки отримали можливість досхочу насміятися над перипетіями екзальтованого і полохливого Октава (арт. Сергій Пунтус), до нестями закоханого у чарівну, але бідну Гіацинту (арт. Катерина Ткачук). Захоплено спостерігали за бійками войовничого Леандра (арт. Євген Бондар), що уподобав викрадену циганами у дитинстві Зербінетту (арт. Ольга Ярошенко). Нестримні вибухи сміху викликала поява на сцені батьків обох молодиків – самозакоханого імпозантного Арганта (засл.арт.України Олександр Куковєров) та самовпевненого і скупого Жеронта (нар.арт.України Валентин Судак). Гідну партію в цьому комедійному ансамблі зіграв і слуга Октава Сильвестр (арт. Микола Лемешко), який своєю простакуватою вдачею підкреслював кмітливість і вигадливість Скапена.

Окрему увагу глядачів привертали загадкові театральні Музи (засл.арт.України Оксана Гребенюк, артистки Світлана Бойко, Діна Лобур, Тетяна Шумейко), які час від часу виникали у вищих сферах понад розгорнутими парусами удачі, спонукаючи головного героя до глибоких роздумів, щирих почуттів та важливих рішень. Їхній оригінальний вокальний супровід влучно розставляв емоційні акценти у кожній ситуації, в яку потрапляли дійові особи спектаклю.

Надзвичайно захоплююче враження справляли декораційні конструкції – плід спільних пошуків художника-сценографа та режисера-постановника, в яких підняті вітрила то наповнювалися вітром, то опускалися, відкриваючи глядачам рухливі сфери світобудови, на яких залежно від освітлення проявлялися маски та розташовувалися театральні Музи – провідники вищих небесних сил. Функціонально рухома сценографія та художній варіант вишуканих старовинних костюмів (художник по сценографії та костюмах Алія Байтенова) гармонійно взаємодіяли на сцені з оригінальним музичним оформленням – від класичних акордів клавесину до акапельного співу квартету театральних Муз (хормейстер Світлана Філін).

Публіка з прихильністю поставилася до творчого бачення режисером-постановником образу Скапена, який прагнув допомагати і робити добро іншим, навіть не отримуючи за це простої вдячності. Його планида, як і покликання Великого комедіографа, – бути носієм світла і радості для людей, як це і сталося цього вечора, проведеного у товаристві Мольєра.

Вдячні глядачі, стоячи, дружними оваціями вітали творців вистави з успішною прем’єрою, вручали їм букети квітів. Приєднуючись до глядацьких вітань, побажаємо комедійній виставі «Скапен» за п’єсою Мольєра тривалого сценічного життя, а шанувальникам театрального мистецтва – нових приємних зустрічей упродовж всього 93-го театрального сезону.

Досить неординарною подією завершилась театральна прем'єра під час відкриття 93 сезону - освідчення на сцені. Двоє молодих людей, при переповненій залі, освідчились в любові. Сергій запевнив Ірину, що буде її кохати все життя. Тож бажаємо, щоб у сімейному житті медовий місяць тривав вічно!за інф. #chernihivtheatre

Фото: Віктор Кошмал


Теги:ChernihivTheatre, Скапен, Театр


Читайте такожКоментарі (0)
avatar