реклама партнерів:
Головна › Новини › Проблема
Ніжинський комунальний ринок готують до банкрутства
10-Сер-12 2828 0.0 0
Останнім часом у Ніжині виникла небезпечна ситуація, що пов’язана з заборгованістю комунального підприємства «Комунальний ринок», яке до цього було одним з найприбутковіших комунальних підприємств міста.

Депутати міської ради, занепокоєні цією ситуацією, створили відповідно комісію, вашій увазі пропонується інтерв’ю голови цієї комісії Григорія Миколайовича Олійника, яке було опубліковане у міській газеті «Вісті».

-- Григоріє Миколайовичу, Ви очолюєте тимчасову депутатську комісію з перевірки дійсних над¬ходжень грошових коштів від госпо¬дарських комунальних підприємств ДКП «Комунальний ринок» та ДП «Критий ринок «Прогрес». Розкажіть про діяльність цієї комісії, про основні напрями її роботи.

- Наша комісія була створена рішенням 25 сесії Ніжинської міської ради від 12 квітня цього року. До її складу увійшло 10 чоловік. Головною метою її роботи є визначен¬ня* розміру частки прибутку комунальних підприємств ДКП «Комунальний ринок» та ДП «Критий ринок «Прогрес», яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету. З першого засідання комісією було визначено перелік питань, які планувалося вивчити, та визначено документи, копії яких нам необхідно було витребувати, а також отримати певні роз'яснення з тих чи інших питань.

Мною від імені комісії були направлені листи міському голові та директорам ДКП «Комунальний ринок» та ДП «Критий ринок «Прогрес» Р. Прищепі та В. Біпоножку. У цих листах був визначений перелік документів, копії яких нам потрібно надати, та викладені запити на отримання інформації. Такі листи були направлені згідно з установленим порядком, але, на жаль, від директорів комунальних підприємств ми отримали незрозумілу відповідь, суть якої була така, що вони не знають повноважень цієї комісії і в них відсутнє належним чином завірене рішення сесії. Хоча при врученні листів я особисто роз'ясняв Роману Вікторовичу Прищепі, що він є керівником комунального підприємства, а депутати - представниками власника. І якщо йому потрібно дізнатися про роботу комісії, то йому слід отримати відповідні документи у секретаря ради. Я також отримав відповідь з виконкому за підписом заступника міського голови С. Роговинської, яка, посилаючись на закони, зазначила, що інформаційні запити комісії є втручанням в господарську діяльність підприємства.

Виявилося, що вони не стосуються роботи комісії, це Указ Президента про визначення перевірок та обмежень та наведено перелік державних контролюючих органів. Комісія не належить до таких органів і керуватися таким Указом не може. Після отримання цих відповідей було проведено засідання комісії, на якому ми додатково направили листи ще й у податкову службу, Пенсійний фонд, управління статистики та інші служби міста, де проводиться сплата обов'язкових платежів.

На сьогодні ми вже отримали відповідь від усіх цих структур. Також комісія направила листа на ім'я міського голови з проханням провести службове розслідування по фактах перешкоджання депутатської діяльності з боку керівництва комунальних підприємств. У відповідь ми отримали роз'яснення, які жодним чином не стосуються роботи комісії. В цьому листі йшла відповідь лише на перше звернення, але по факту відповіді ми так і не отримали. Цей лист був наданий нам за підписом заступника міського голови С. Роговинської, а виконавець листа - Р Прищепа, хоча до керівника комунального підприємства ми не зверталися, а зверталися до органу влади. Директор комунального ринку не є представником влади.

- Які були Ваші подальші кроки?

- Ми звернулися до обласної прокурату¬ри з заявою про перешкоджання законної депутатської діяльності і з проханням до прокуратури ініціювати перевірку фінансово-господарської діяльності підприємств. Прокуратура направила наше звернення до державної фінансової інспекції, і я вже мав розмову з її начальником. За його словами, позапланова перевірка проводиться тільки за наявності рішення суду, а до планових перевірок, що відбудуться у четвертому кварталі, ДКП «Комунальний ринок» та ДП «Критий ринок «Проргес» будуть включені.

На одному із засідань комісії було озвучено той факт, що за цим комунальним підприємствам є велика заборгованість з оплати спожитих послуг та регулярних платежів. Тож було прийняте рішення направити відповідні запити до ТОВ «НіжинТеппоМережі», ВДСО, податкової та Пенсійного фонду. Коли отримали відповіді, з'ясували, що дійсно підприємства мають значні борги.

Так, ДП «Критий ринок «Прогрес» за станом на 4.07.2012 р. заборгувало Державній службі охорони 78871,34 грн., ДКП «Комунальний ринок» - 900 грн. Борг ДП «Критий ринок «Прогрес» пе¬ред ТОВ «НіжинТєплоМережі» становить 87132,06 грн., у ДКП «Комунальний ринок» борг перед цією установою відсутній. Дані установи, надавачі послуг вже підготували матеріали до суду. Також у комунальних підприємств виникла велика заборгованість до Пенсійного фонду. На 01.07.2012 р. у ДКП «Комунальний ринок» вона становить 90765,09 грн., а у січні цей борг становив 479 грн., у критого ринку на 01.07.2012 р. заборгованість до Пенсійного фонду становила 23560,63 грн., а у січні її взагалі не було. Велику недоїмку комунальні підприємства мають і зі сплати податків. На 01.08.2012 р. по ДКП вона становить 128473 грн., а по ДП - 30156 грн. Загалом підприємства перед податковою заборгували 158629 грн. Якщо ці кошти не відшкодовуються, то на них накладаються штрафні санкції, котрих вже більше 20 тисяч. Причини нарощування таких боргів комісія не встановила, хоча при всьому цьому валові надходження, зі слів податківців, по підприємствах збільшилися.
Григоріє Миколайовичу, які подальші дії комісіїу цьому напрямі?

- Комісія зробила багато напрацю вань, але серед них є головне: підготовка проектів рішень. Перший проект рішення - це визначення розміру прибутку для відрахування у місцевий бюджет з комунальних підприємств, другий проект рішення стосується стовідсоткової сплати прибутку всіх комунальних підприємств з подальшим перерозподілом для того, щоб збалансувати роботу і надавати хоч якусь фінансову допомогу тим комунальним підприємствам, що її потребують.

Також комісія вирішила звернутися до представників правоохоронних органів, щоб вони надали правову оцінку тим речам, коли ігноруються законні вимоги депутатів. Ми хочемо порушити питання доцільності перебування на посаді нинішнього директора ДКП «Комунальний ринок» Р. Прищепи, бо на підприємствах нарощуються значні борги, які ніяк не можна пояснити. Ще одним напрямом роботи комісії є підготовка разом із комісією по законності проекту рішення - звернення до Конституційного суду України відносно призначення директорів комунальних підприємств, тому що в цьому питанні є суперечності в чинному законодавстві. З одного боку є Господарський кодекс України, де говориться, що керівників всіх підприємств призначає власник. Як ви знаєте, у нашому місті власником всіх комунальних підприємств є міська рада. З іншого боку, в законодавстві про місцеве самоврядування йдеться, що міський голова вирішує ці питання.

Також за сприяння заступника міського голови Світлани Роговинської ми плануємо прове¬сти зустріч з підприємцями, які працюють на ДКП «Комунальний ринок» та ДП «Критий ринок «Прогрес», оскільки є обставини, які ми, як власники, повинні з'ясовувати. Є нарікання підприємців щодо збільшення вартості платежів, зокрема, раніше плата за опалення здійснювалася згідно з показниками лічильника, причому, підприємці сплачували лише 50 % вартості послуги, а сьогодні сума береться від квадратних метрів орендованої площі, і підприємці сплачують стовідсоткову суму.

- Якщо борги дійсно великі, то яка загальна сума заборгованості ДКП «Комунальний ринок» та ДП «Критий ринок «Прогрес»?

- Сума боргу була озвучена на комісії. Загальна цифра на сьогодні становить близько 439858,12 грн., по комунальному ринку вона становить 220138,09 грн., по критому ринку - 219720,03 грн. І це тільки заборгованість перед тими установами, про які ми знаємо, та недоїмка по податках. Це притому, що штат працівників ДП «Критий ринок» збільшився більше чим наполовину, а ДКП «Комунальний ринок» - на 40 % .

Ми будемо очікувати, яку правову оцінку роботи цих підприємств дасть прокуратура. Також комісія активно вивчає питання проведення аудиту цих установ, бо одне з найбільш прибуткових комунальних підприємств Ніжина стає нерентабельним та нарощує борги. Я вважаю, що навіть ця інформація не залишиться поза увагою правоохоронних органів.

Газета Вісті № 31 від 3 серпня 2012 року


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:комунальний ринок, міська рада, Ніжин


Читайте такожКоментарі (0)
avatar