реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Начальник обласної міліції коментує ситуацію навколо чернігівської вибухівки

Після публікації в газеті "Сіверщина" статті "Тінь вибуху" та на сайті репліки"Де коментарі начальників УМВС та УСБУ" редакція отримала коментар від начальника обласної міліції, який ми наводимо повністю.

"Щоб уникнути хибних тлумачень події, яка сталася у центрі Чернігова вдень 30 квітня нинішнього року, я вирішив особисто прокоментувати як її саму, так і пов’язані з нею дії працівників міліції.

Отже, 30 квітня о 10.50 інспектори патрульної служби батальйону патрульної служби (підпорядкованого ВОГП) УМВС України в Чернігівській області здійснювали патрулювання в парку відпочинку імені Попудренка, розташованому між вул. Шевченка та вул. Магістратська в м. Чернігові. Рухаючись центральною алеєю парку, працівники міліції звернули увагу на металевий предмет циліндричної форми з прикріпленим до нього мобільним телефоном. Цей сріблястий циліндр трохи визирав з урни для сміття, встановленої найближче до музичного фонтану. Зупинившись біля місця знахідки та уважніше роздивившись невідомий предмет, патрульні міліціонери побачили, що від мобільного телефону відходили ізольовані дроти, які були приєднані до металевого циліндра та заправлені у його верхню частину.

Працівники патрульної служби негайно доповіли про підозрілу знахідку до чергової частини Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області. Звідти, у свою чергу, було також невідкладно повідомлено оперативного чергового обласного Управління МВС, той сповістив керівництво міліції області та всі служби, які зобов’язані першочергово реагувати на подібні виклики.

У перші ж хвилини після виявлення предмета було проведено евакуацію громадян з парку імені Попудренка, повністю перекрито рух транспорту прилеглими вулицями. Весь парк і територія навколо нього були очеплені працівниками міліції.

На місце події прибули слідчо-оперативні групи обласного Управління та міського відділу внутрішніх справ, керівництво УМВС, керівники інших силових відомств. Було розгорнуто діяльність оперативного штабу, яку я очолив особисто. Цей штаб не тільки визначав порядок дій особового складу міліції безпосередньо на місці події, а й виробив низку рішень, спрямованих на посилення контролю за ситуацією на всій території Чернігова, перш за все — у місцях скупчення людей, біля торгових об’єктів, у зонах відпочинку тощо.

Безпосереднє обстеження місця розташування небезпечної знахідки здійснили працівники вибухотехнічної служби Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру УМВС. Вони, екіпіровані у спеціальний захисний одяг, ретельно оглянули пристрій та доповіли членам оперативного штабу. Керівництвом штабу було прийняте рішення про знешкодження предмета, схожого на саморобний вибуховий пристрій, на місці його виявлення.

Експерти-вибухотехніки за допомогою спеціального пристрою (так званої «гідравлічної гармати») зруйнували підозрілу конструкцію. В подальшому працівники міліції, що входили до складу слідчо-оперативних груп, задокументували подію та вилучили рештки зруйнованого пристрою для проведення експертизи.

За попередньо висловленими оцінками фахівців вибухотехнічної служби, реальної загрози для життя і здоров'я громадян, а також комунального чи іншого майна предмет не містив. Проте ці попередні висновки ніяк не могли бути зроблені за результатами самого лише зовнішнього огляду знайденого предмета. Це стало можливим тільки після його руйнації.

br /> Того ж дня, 30 квітня, слідчим управлінням УМВС України в Чернігівській області було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 296 частиною 4 Кримінального кодексу України — «хуліганство» (карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років).

Для розкриття цього злочину 30 квітня в Управлінні МВС в області була створена потужна слідчо-оперативна група з числа найбільш досвідчених працівників обласного апарату міліції та Чернігівського міського відділу внутрішніх справ. Було негайно розроблено комплекс оперативно-розшукових заходів, хід реалізації яких щодобово розглядається на нарадах в обласному управлінні МВС та перебуває під моїм особистим контролем. У цій справі співробітниками слідчого управління УМВС призначено низку експертних досліджень.

Паралельно здійснюється інтенсивна профілактична робота. Працівники міліції продовжують несення служби в посиленому режимі. Наряди міліції цілодобово охороняють громадський порядок та безпеку в місцях значного скупчення громадян — на вокзалах, ринках, поблизу навчальних закладів, в парках та інших зонах масового відпочинку.

Що ж до повного відновлення нормального життя міста, воно відбулося вже за дві години від моменту виявлення потенційно небезпечного предмета у парку відпочинку імені Попудренка. У перші ж хвилини після знешкодження невідомого пристрою, коли фахівці оглянули його рештки і підтвердили, що конструкцію зруйновано і вона не становить жодної загрози для громадян, зовнішнє очеплення парку працівниками міліції було знято, рух транспорту поновлено в повному обсязі. Трохи довше — до моменту завершення огляду місця події слідчо-оперативною групою та вилучення речових доказів — залишалася перекритою центральна алея парку.

Однак, можу констатувати, що подія загалом не спаплюжила ритм життя передсвяткового міста. Вже увечері 30 квітня жителі та гості Чернігова могли звично милуватися окрасою парку імені Попудренка — музичним фонтаном. Надалі цей розважальний об’єкт також продовжує функціонувати в нормальному режимі.

Випадки, подібні цьому, не траплялися у Чернігові вже впродовж багатьох років. Звичка до спокійного та розміреного існування навіть спричинила несерйозне ставлення значної частини громадян до самого факту і вимог працівників міліції дотримуватися заходів безпеки.

Перехожі були впевнені, що просто відбуваються навчання, оскільки, на їх думку, тільки в умовах навчань можливі настільки чіткі та послідовні дії правоохоронців. Насправді ж міліція діяла професійно, швидко, без метушні. Кожен, від керівника відомства до рядового міліціонера, чітко знав своє завдання і впевнено його виконував.

Окремо хочу відзначити зміну реакції чернігівців на подію у міру того, як до громади прийшло усвідомлення реальності всього, що відбувалося. Небайдуже ставлення окремих громадян викликало у пам’яті паралель зі справою дворічної давнини. Тоді, у квітні 2010 року, тисячі городян активно допомагали міліції встановити особу і затримати небезпечного злочинця (так званого «чернігівського маніяка»), який впродовж одного вечора вбив трьох літніх людей і ще одного потерпілого серйозно травмував. Тепер же громадяни знову довели свою готовність надавати допомогу міліції заради відновлення покою та почуття безпеки кожного з них. У чергових частинах не вщухали (і досі не вщухають) телефонні дзвінки з повідомленнями про все, що видалося чернігівцям підозрілим і може, на їхню думку, сприяти в розслідуванні кримінальної справи. Хочу як від себе особисто, так і від всього міліцейського колективу щиро подякувати цим небайдужим людям.

Також запевняю: міліція Чернігівщини робить і надалі робитиме все можливе і навіть більше того для надійної охорони громадського порядку та захисту громадян від злочинних посягань.

Начальник УМВС України в Чернігівській області
генерал-майор міліції
Олександр Михайлик "












Теги:Олександр Михайлик, вибухівка в Чернігові, УМВС в Чернігівській області


Читайте також






Коментарі (0)
avatar