Головна › Новини › МЕДИЦИНА
Медичні міфи починають зникати
13-Лис-10 1273 5.0 0
Наше суспільство у своєму розвитку стрімко рухається вперед. Те, що вчора вважалося незаперечною істиною, сьогодні відкидається як дитяча іграшка. Медики з різних країх світу самі розвінчують міфи у медичній сфері. Знати про це не завадить

Міф 1. Носіння мідного браслета може вилікувати артрит

Ті, хто радять носити мідні браслети, кажуть, що мідь проникає через шкіру та допомагає відновити пошкоджені хрящі. Однак ця точка зору досі не була доведена. Немає жодних доказів того, що мідь може відновити хрящову тканину і зменшити біль в суглобах.

Наш організм потребує в невеликій кількості міді. І ми отримуємо його завдяки щоденному вживанню овочів, таких як картопля, горох і квасоля. Мідь також міститься в горіхах і злакових, таких як пшениця та жито. Якби мідь дійсно могла б відновити хрящову тканину, то мільйони жителів Північної Америки для полегшення білю носили б їх.

Міф 2. При сидінні на унітазі не існує ризику заразитися венеричними захворюваннями

Можливо, цього справді не відбудеться, але також немає ніякої гарантії. Лікар Труді Ларсен, дослідникіз Університету Каліфорнії, попросила одного пацієнта з захворюванням герпесу на шкірі сісти на кілька секунд на унітаз.

Пізніше, вона взяла зразки мікрофлори з унітазу і виявила, що вірус герпесу може проіснувати цілих чотири години! Це було просто несподіване відкриття. До цього вважалося, що віруси на повітрі швидко гинуть. Тому порада «Не сідай на унітаз в громадських туалетах» є абсолютно справедливою.

Міф 3. Дієта з високим вмістом клітковини може запобігти раку товстої кишки

Клітковина може позбавити людину від закрепів, тому вважається, що швидке виведення канцерогенних речовин з кишечника може зменшити ризик захворювання на рак товстої кишки. Однак, в ході сьогоднішніх досліджень досі не вдалося довести, що дієта з високим вмістом клітковини може запобігти утворенню злоякісної пухлини в товстій кишці.

Міф 4. Вживання їжі з високим вмістом вітаміну С може запобігти захворюванню застудою

Лаймус Полінг думав, що це дійсно так, і він двічі був лауреатом Нобелівської премії! Проте щоденне вживання в їжу 1 граму вітаміну С не виявило ніякого впливу на зменшення ризику захворювання застудою.

Полінг вважав, що такий результат пояснюється тим, що в їжу вживалася недостатня кількість вітаміну С. Тому він рекомендував щоденно споживати 6 - 10 гр вітаміну С.

Однак малоймовірно, що дослідження щодо вживання такої великої кількості вітаміну С буде коли-небудь буде проводитися. Жоден виробник не зможе виділити стільки грошей на подібне дослідження, оскільки вітамін С ніде не запатентований. Однак існують дані, що вживання великих доз вітаміну С може допомогти хворому справитися з серцево-судинними захворюваннями.

Міф 5. Гамбургери безпечні, якщо колір м'яса в них рожевого відтінку

Я завжди замовляю «blue»-стейк. Але я б хотів, щоб гамбургери готувалися краще. У мене немає ніякого бажання стати обдуреним, заразившись інфекцією E. coli 0157: H7, яка має властивість зберігатися в яловичому фарші, навіть тоді, коли м'ясо втрачає свій рожевий відтінок.

Ця інфекція призводить до болів у животі та тяжкій діареї з кров'ю. Майже у 5% літніх і дітей до 5 років розвивається уремія через недостатньо добре приготовані гамбургери. Через руйнування еритроцитів у крові з'являються симптоми ниркової недостатності. 3-5% всіх пацієнтів вмирають з цієї причини. Це занадто висока ціна за гамбургери з непросмажений м'ясом.

На цьому тижні з'явився новий сайт Docgiff.com, на якому можна легко отримати доступ до всіх моїх записів. Це дозволяє мені регулярно публікувати медичні поради. Я часто роблю огляд медичних тем, які можуть бути цікаві моїм читачам, але які не вимагають повномасштабного опису. З цього моменту в мене з'явилася можливість доносити інформацію до вас.

Сподіваюся, що читачі підпишуться на мою розсилку. Розпочата нова справа завжди викликає у людини інтерес, тому я з нетерпінням чекаю можливості ближче контактувати зі своїми читачами. Як казав мій капітан, коли я був корабельним хірургом: «Нові береги - нові знайомства».

Лікар Гіффрд-Джонс - медичний журналіст із приватною медичною практикою в Торонто.

Джерело: The Epoch TimesДопомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:мідний браслет, артрит, застуда, Нобелівська премія, вітамін С, герпес


Читайте такожКоментарі (0)
avatar