Головна › Новини › Поради
Лляна олія відкриває давній слов’янський секрет здоров’я
15-Лис-10 1572 5.0 0
Які олії ми вживаємо щодня? Соняшникову, час від часу, можливо, оливкову. Вимушено їмо пальмову – її використовують у кондитерських виробах, морозиві тощо. Між тим, здавна у нашому Поліссі вирощували льон, чавили лляну олію. І досі учені відводять їй гідне місце у харчуванні. Лляна олія допомагає попередити хвороби і позбавитися від них.

Як отримують лляну олію

Справжню корисну лляну олію отримують так званим способом холодного віджиму. Насіння пресують при температурі не вище 45 градусів. Тільки так зберігаються усі біологічно активні речовини, вітаміни, ненасичені жирні кислоти.
Найцінніше у лляній олії – поліненасичені жирні кислоти: лінолинова (ОМЕГА-3) і лінолева (ОМЕГА-6).
Ці речовини організм людини не синтезує, тому вони називаються незамінними. Без балансу ОМЕГА-6 і ОМЕГА-3 не буває нормального обміну речовин. ОМЕГА-6 містять і інші олії: соняшникова, гірчична, оливкова. А от ОМЕГА-3 є лише у риб’ячому жирі та у лляній олії. Причому у лляній олії корисної речовини удвічі більше, ніж у риб’ячому жирі.

Чим корисні ОМЕГА-3 та ОМЕГА-6

Учені дослідили: ескімоси у Гренландії майже не хворіють на серцево-судинні недуги. Дуже рідко страждають від артритів, ожиріння, цукрового діабету та навіть від раку. Чому, адже вони вживають багато жирів?

А тому, впевнені дослідники, що ескімоси харчуються переважно рибою, багатою на ОМЕГА-3.
Ще 15 років тому фахівці довели, що у людей з високим змістом у крові ОМЕГА-3 ризик розвитку інсульту знизився на 37%. Завдяки корисній речовині у крові не утворюються небезпечні згустки, які можуть призвести до закупорки і розривів судин мозку.
Але у першу чергу, кажуть учені, ОМЕГА-3 потрібна хворим на цукровий діабет.

ОМЕГА-3 допомагає відновитися після інфаркту міокарда, перешкоджає закупорюванню судин (антисклеротична дія), зміцнює імунітет.
Існують лікарські препарати з ОМЕГА-3 - капсули. Але вони, навіть вітчизняного виробництва, коштують недешево.
Лляна ж олія – це те, що здавна допомагало нашим пращурам бути здоровими та сильними.

Особливо важливо вживати лляну олію жінкам, передусім вагітним. ОМЕГА-3 бере участь у формуванні мозку дитини. А у жінок – служить для профілактики раку молочної залози, відновлює гормональний баланс, робить красивішою шкіру та волосся.

Зараз модно захоплюватися дієтами. І відмовлятися у першу чергу від жирного та вуглеводів. Але не можна радикально обмежувати себе у жирах – застерігають лікарі! Набагато корисніше перебудувати свій раціон так, щоб віддавати перевагу ненасиченим жирам.

Як вживати лляну олію

Лляна олія зберігається порівняно недовго – до 8 місяців. І лише у темному прохолодному місці, можна навіть у замороженому вигляді.
Смажити на ній не можна, набагато корисніше вживати холодною для заправки салатів, вінегретів, каш, вареної картоплі.
Лляну олію можна змішувати зі сметаною, у різних соусах.

Один із найкорисніших рецептів – лляна олія із сиром та зеленню.

Всього 1-2 столові ложки лляної олії щодня забезпечують потребу у ненасичених жирних кислотах.

У Чернігові випускають корисне і смачне

На державному підприємстві "Чернігівстандартметрологія" цього року з’явилося нове обладнання, яке дозволяє визначити справжність олій та масел.
Про нього розповіла начальник науково-виробничої лабораторії з випробування харчової продукції та продовольчої сировини Наталія КОНОВЕЦЬ.
- Цього року наша лабораторія розширила галузь робіт. Завдяки новому приладу, газовому хроматографу, ми маємо можливість досліджувати молочну продукцію, а також визначати склад рослинних олій.
Обладнання дуже потрібне сьогодні. Адже купуючи досить недешеву лляну або оливкову олію, споживач має бути впевненим: вона відповідає вимогам стандартів і не містить сторонніх домішок.
Перевірки мають проходити і молочні продукти. Прилад дозволяє визначити, чи справді, наприклад, масло, виготовлене з вершків, а не з рослинної олії.
Ми перевіряємо молочну та рослинну продукцію на відповідність діючим стандартам.
До речі, у Чернігові працює підприємство, яке налагодило випуск олій холодного віджиму: лляної, гарбузової, із волоського горіха, кунжутової, кукрудзяної. Ці олії уже зараз можна купити у магазинах обласного центру.

Підготувала прес-служба ДП "Чернігівстандартметрологія"Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:зелень, Сир, рак, Цукровий діабет, шкіра, лляна олія, догляд за волоссям


Читайте такожКоментарі (0)
avatar