Лібералізм по- російськи
В 2006 році до МЗС України звернувся радник-посланник посольства росії Всеволод Лоскутов, до речі, уродженець Одеси, який здобув середню освіту в Первомайську Миколаївської області й добре володів українською. Людям втаємниченим було відомо і те, що пан Лоскутов не просто друга особа в посольстві рф, а й резидент російської розвідки.
Пана Лоскутова цікавило, чи впустить Україна на свою територію одіозного мера Москви Юрія Лужкова, який вчергове зібрався до Севастополя, чи розверне на кордоні, і почути це з властивим російським дипломатам нахабством він хотів безпосередньо від міністра.
Однак, прийняв його, за рішенням керівництва я - заступник директора територіального департаменту, до сфери відповідальності якого входили відносини з росією. Прийняв і одержав у подарунок книгу "Московія", яка й наштовхнула мене на думку написати її контрверсію "Рік російської міфології".
Про подію сьогодні вже 125-річної давнини, 25 березня 1801 року, коли на престол зійшов Олександр І, "Московія" писала: "Його царювання стало одним зі славних у російській історії". А трохи далі мовилося таке: "Два століття тому, 3 квітня 1801 року, почалася відлига: указом імператора-ліберала Олександра І російським підданим знову було дозволено здійснювати поїздки за кордон."
Нагадаю: Олександр І зійшов на трон внаслідок палацового перевороту та вбивства свого батька Павла І. Його царювання позначене свавіллям всесильного міністра Аракчеєва і війнами з Персією, Туреччиною, Швецією, Францією, поневоленням Грузії, частини ханств Північного Азербайджану, частини Бессарабії, Фінляндії, значної частини Польщі.
Такий вже лібералізм по-російськи. А іншого не буде.
P.S. А на запитання Лоскутова, чи впустимо ми Лужкова я тоді відповів двозначно: "Впустити - впустимо..." Лужков не припхався.
Сергій БОРЩЕВСЬКИЙ
Пана Лоскутова цікавило, чи впустить Україна на свою територію одіозного мера Москви Юрія Лужкова, який вчергове зібрався до Севастополя, чи розверне на кордоні, і почути це з властивим російським дипломатам нахабством він хотів безпосередньо від міністра.
Однак, прийняв його, за рішенням керівництва я - заступник директора територіального департаменту, до сфери відповідальності якого входили відносини з росією. Прийняв і одержав у подарунок книгу "Московія", яка й наштовхнула мене на думку написати її контрверсію "Рік російської міфології".
Про подію сьогодні вже 125-річної давнини, 25 березня 1801 року, коли на престол зійшов Олександр І, "Московія" писала: "Його царювання стало одним зі славних у російській історії". А трохи далі мовилося таке: "Два століття тому, 3 квітня 1801 року, почалася відлига: указом імператора-ліберала Олександра І російським підданим знову було дозволено здійснювати поїздки за кордон."
Нагадаю: Олександр І зійшов на трон внаслідок палацового перевороту та вбивства свого батька Павла І. Його царювання позначене свавіллям всесильного міністра Аракчеєва і війнами з Персією, Туреччиною, Швецією, Францією, поневоленням Грузії, частини ханств Північного Азербайджану, частини Бессарабії, Фінляндії, значної частини Польщі.
Такий вже лібералізм по-російськи. А іншого не буде.
P.S. А на запитання Лоскутова, чи впустимо ми Лужкова я тоді відповів двозначно: "Впустити - впустимо..." Лужков не припхався.
Сергій БОРЩЕВСЬКИЙ
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



