реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Хто був і чому проти земельних аукціонів

26-Квіт-19 816 0.0 0
Учора сесія Чернігівської міської ради проголосувала положення про земельні аукціони. Інше рішення - про запровадження конкурентного підходу до оренди землі - тепер вимагає обов'язкового проведення продажу прова оренди через аукціон.

Здавалось би, така ініціатива, про потрібність якої, до речі, заявляли майже всі депутати та мер Атрошенко, має бути прийнята одноголосно. Але не обійшлось без політики.

Отже, на сесію внесли проект рішення "Про забезпечення конкурентного підходу до передачі в оренду вільних від забудови земельних ділянок комунальної власності". Документ передбачає, що продаж права оренди вільних від забудови земельних ділянок здійснювати ВИЛЮЧНО на конкурентних засадах: земельних торгах.

Як було раніше? Положення про продаж прав оренди через аукціон було прийнято ще у 2016 році. Але бізнес навчився його обходити. Схема виглядала так: приміром, будівельна компанія замість торгуватись за оренду землі під багатоповерхівку чи магазин на аукціоні зверталась до одного з комунальних підприємств. Відтак землю отримувало комунальне підприємство, в обхід аукціону. А далі передавало землю вже приватній компанії. Вона ж і будувала об'єкт.

Цю практику вирішили припинити.

Відтак, пропонувалось, щоб комунальні підприємства Чернігівської міської ради можуть отримати землю лише після того, як за неї торгувались на аукціоні, і жодних бажаючих орендувати її немає.

На самому початку сесії депутат міської ради Бакшун (із фракції «Батьківщина») запропонував зняти з розгляду і питання, які стосуються земельних аукціонів.

- Ми за аукціони, але питання не підготовлено, - заявив депутат.

Голосів "за" зняття не вистачило: лише 16. Вже після сесії прізвища тих, хто голосував "за" зняття питання про аукціони оприлюднив заступник міського голови Ломако.

Другу сробу не приймати це рішенння зробили буквально перед його розглядом. Неочікувано той же депутат Бакшун від імені фракцій «Наш край», «Батьківщина», Опозиційний блок та РПЛ попросив перерву на 15 хвилин. За чутками, депутати з цих фракцій могли розійтись щоб заблокувати питання земельних аукціонів.

Зрештою, депутати повернулись у сесійний зал.

Надалі депутати запропонували прибрати з проекту рішення про аукціони слово «виключно». Тобто таким чином скасувати необхідність проведення абсолютно всіх земельних ділянок через аукціон.

Після дискусій більшість за таку правку все ж не проголосувала.

Щодо іншого доповнення, то пропонувалось проводити аукціони у електронному вигляді, через систему Prozorro. Виявилось: таких практик в Україні майже немає. Тож депутати доручили вивчити формат електронних торгів, а потім вже остаточно визначити як проводити ці торги.

Зрештою, рішення, що стосувались земельних аукціонів прийняли. Як працюватиме система аукціонів побачимо згодом."Час чернігівський"Теги:Владислав Атрошенко, Олександр Ломако, земельні аукціони, Чернігівська міська рада


Читайте такожКоментарі (0)
avatar