реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Канонічність проти законництва. Російська реакція на рішення Синоду Церкви Кіпру - цілком прогнозована

Всі, хто не згідні з керівниками РПЦ - «розкольники» або «стали на шлях розколу», «порушники канонів та чистоти Православ‘я», тощо.
Головна методологічна похибка, властива багатьом, хто стикається з позицією «єдиної канонічної Церкви» - це довіра до риторики канонічності. Мовляв, якщо МП та її сателіти у Помісних Церквах постійно апелюють до канонів - то їх з допомогою канонів можна переконати у хибності, помилковості обраного РПЦ шляху.
Це - глибока і принципова помилка.
Ніякі канони ані окремо, ані весь канонічний устрій та навіть сама еклезіологія із цілою догматикою Праврслав‘я ЖОДНИМ ЧИНОМ не визначають позицію очільників Московської патріархії. Все це для них - лише ДЕКОРАЦІЇ, це МАСКИ, які цинічно використовують відповідно до потреби.
«Ревнителі канонів а-ля Рюс» насправді пройняті тим же духом, що і Синедріон, який у Пилата вимагав розп‘яття для Господа Ісуса Христа: «Ми маємо закон, і за законом нашим Він повинен умерти, тому що зробив Себе Сином Божим» (Ін. 19:7)
Москва та її поплічники зараз апелюють до «соборності» та «всеправославного розгляду». Чому ж ви не пішли на Критський Собор і низку Церков до цього ж спонукали? Може тому, що це був Собор, а не «синедріон по московськи»?
Не утвердження «синодальності-соборності» бажають у Москві, а «синедріональності». Щоби декораціями канонів та зібрань слухняних ієрархів прикривати наперед вирішене беззаконня.
Якщо повнота Православ‘я не бажає перетвориться на розширену версію Московської патріархії, де «мають вигляд побожности, а сили її зреклися» (2 Тим 3:5) - має твердо протистояти її схизматичним закликам і діям.
Так, буде боротьба. Бо тепер все Православ‘я на власному досвіді відчуває те, що українське Православ‘я відчуває протягом понад століття.
Але ця боротьба є тією бурею, що має розігнати злотворне повітря московського «синедріонництва» та фарисейського законництва і повернути Православ‘ю дух істинної соборності та правдивої канонічності.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій

Як повідомлялося, Синод Кіпрської Православної Церкви 25 листопада 2020 року оприлюднив комюніке щодо підтримки рішення Блаженнійшого Архієпископа Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостома ІІ про визнання Православної Церкви України.Теги:Євстратій, РПЦ, пцу, Кіпрська православна церква


Читайте такожКоментарі (0)
avatar