Головна › Новини › МЕДИЦИНА
Йодний дефіцит — це серйозно
20-Лис-10 1109 5.0 0
Про користь йодованої солі знає майже 90% населення Чернігівщини

На Чернігівщині завершилась реалізація проекту "Допомога обласній державній адміністрації у ліквідації йодного дефіциту в Чернігівській області", який, за підтримки ЮНІСЕФ, виконувала Чернігівська міська екологічна асоціація "Зелений світ". Результати цієї роботи були представлені 16 листопада на засіданні "круглого столу" в приміщенні зазначеної громадської організації. Своїми знаннями, думками і висновками на зібранні ділилися представник Міжнародного дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Олена Труш, д.м.н., професор київського НДІ ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка Віктор Кравченко, заступник директора Інституту стратегічного розвитку МОЗ, д.м.н. Юрій Ященко, координатор проекту Олег Осадців, керівник асоціації "Зелений світ" Іван Осадців (обидва - лікарі), інші запрошені медики, освітяни, представники органів влади.

На засіданні зазначалося, що дефіцит йоду в організмі людини є великою проблемою в багатьох країнах світу, адже призводить до розвитку ряду серйозних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, патологічні стани, викликані йододефіцитом, займають третє місце в списку 38 найпоширеніших неінфекційних захворювань людини. Від нестачі йоду страждає близько 2 млрд. населення планети, в тому числі й українці.

Дефіцит йоду в організмі вагітної жінки, за словами В. Кравченка, призводить до незворотніх порушень розвитку мозку дитини, її психічного та фізичного відставання після народження. Нестача йоду негативно позначається на шкільній успішності дітей, впливає на інтелект нації в цілому, завдає державі величезних економічних збитків.

Чернігівщина належить до числа регіонів, де в природі йоду не вистачає. Звідси й значна кількість викликаних його дефіцитом захворювань. У 2009 році на диспансерному обліку в області перебувало 56 784 особи з хворобами щитовидної залози. Тож питання йодопрофілактики в регіоні є надзвичайно актуальним.

Як поінформував присутніх Іван Осадців, за період реалізації проекту, обізнаність населення області про користь вживання йодованої солі як найдоступнішого засобу йодорофілактики зросла на 1,3% і перевищила 87%. А споживання цього продукту за рік збільшилось утричі. Хоча поки що, на жаль, користується ним тільки 53,3% опитаних. З них лише чверть використовує йодовану сіль постійно і близько половини - рідко.

[c]


Дослідження щодо поінформованості населення з даного питання, на замовлення "Зеленого світу", провело Головне управління статистики в області. За його даними, більшість опитаних респондентів про користь йодованої солі дізналася з телебачення та газет. У місті Чернігові більше половини населення отримало цю корисну інформацію від медичних працівників.

Не залишились осторонь йодопрофілактики і освітні заклади регіону. В школах упродовж року проходили тематичні уроки здоров’я та конкурс дитячого малюнка "Йодована сіль - запорука здоров’я та мудрості нашого народу". Учасники "круглого столу" на власні очі мали можливість переконатися, з яким натхненням діти поставилися до завдання конкурсу. Адже роботи його переможців стали справжньою окрасою приміщення "Зеленого світу".

В рамках реалізації проекту його учасники розробили також Програму подолання йододефіциту в Чернігівській області і передали її на розгляд в облдержадміністрацію та обласну раду.

Олена Труш відмітила, що громадською організацією була проведена велика робота з інформування населення і висловила усім виконавцям проекту глибоку вдячність. "Цю роботу треба продовжити. І тоді, я думаю, через 2-3 роки вживання йодованої солі в Чернігівській області стане нормою", - зазначила вона.

Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:щитовидна залоза, Іван Осадців, Зелений світ, дефіцит йоду, йодована сіль


Читайте такожКоментарі (0)
avatar