реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Як держава допомагає громадянам зекономити на ліках

З початку реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою пройшов вже рік. Про підсумки роботи медичної галузі області, спрямованої на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, йшла мова на виїзному засіданні прес-клубу «Ділове слово». Цього разу зустріч відбулася на базі міжлікарняної аптеки № 206 КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради 11 червня.

Перед журналістами виступили начальник Державної служби з лікарських засобів у Чернігівській області Світлана Соколова, в. о. генерального директора КП «Ліки України» Олександр Матвієнко, а заступник завідувача аптеки № 206 Валентина Тимошенко ознайомила учасників з діяльністю аптеки в цілому та зі специфікою відпуску препаратів, що підпадають під дію пілотного проекту.

Під час виступу Світлана Соколова приділила особливу увагу проміжним результатам реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічної хворобою. Також вона надала детальну інформацію про суб’єкти господарювання та аптечні заклади Чернігівської області, де здійснюється часткова компенсація громадянам вартості ліків від гіпертонічної хвороби за рахунок державного бюджету. Зокрема, зазначено, що у державному бюджеті на 2013 рік для обласних аптечних закладів на відшкодування знижок на ліки передбачено 3,9 млн грн. Зараз на Чернігівщині працює 411 аптек. Половина з них, а саме 192, беруть участь у пілотному проекті. Станом на початок червня близько 45 тис. хворих на гіпертонію отримали ліки за зниженими цінами та зекономили таким чином 473,5 тис. грн.

Олександр Матвієнко підкреслив, що КП «Ліки України» одним з перших розпочало забезпечення пацієнтів за пілотним проектом. Було відпрацьовано весь технологічний процес: від замовлення ліків до отримання відшкодування. Значна увага приділялася підготовці та навчанню персоналу, були проведені зустрічі з лікарями лікувально-профілактичних закладів, розроблені наочні матеріали для пацієнтів поліклінік та відвідувачів аптек. Всі 120 аптечних закладів підприємства, які здійснюють роздрібну реалізацію лікарських засобів, проводять відпуск за рецептами препаратів, що підпадають під дію пілотного проекту. У 2012 році аптечними установами підприємства було відпущено 10249 рецептів, за якими надані знижки в розмірі референтної ціни 75 тис. грн. За 5 місяців цього року відпущено лікарських засобів за 35695 рецептами, за якими пацієнти отримали знижки на 323 тис. грн.

Підбиваючи підсумки, Олександр Матвієнко сказав, що подальша успішна реалізація пілотного проекту повинна стати важливою складовою реформування медичної системи нашої держави та слугувати більшій доступності для населення медикаментозного забезпечення.

Під час екскурсії аптекою журналісти також мали нагоду поспілкуватися з відвідувачами, серед яких виявилися і ті, хто вже користується перевагами пілотного проекту та заощаджує таким чином власні кошти.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації




Теги:Ліки України, медична реформа, гіпертонія, аптеки


Читайте також






Коментарі (0)
avatar