реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Ікона з Чернігова замироточила у Рівному

На Рівненщині перебуває Дубенська ікона Божої матері, яка постійно знаходиться у чернігівському кафедральному храмі святої великомучениці Катерини. Її зустрічають на колінах.

Зустріч ікони відбулася біля Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне. Ікону зустрів високопреосвященний архієпископ рівненський та Острозький Іларіон (ще недавно він був архієреєм у Чернігові) разом з численним духовенством єпархії та великою кількістю вірних.

Потім було відслужено Божественну літургію, яку очолив архієпископ Іларіон, у співслужінні благочинних єпархії та численного духовенства.

Після Євангельського читання владика Іларіон звернувся до вірних з повчальним словом, в якому наголосив на важливості найбільшої християнської чесноти – любові. Саме через вияв безмежної любові Бога до людей втілився Спаситель світу Господь Ісус Христос. І саме через любов до Бога, Діва Марія погодилась стати Матір’ю Христа. Маючи також любов до кожного з нас Пресвята Владичиця Богородиця навіть після Свого Успіння не покинула світу, а постійно перебуває з нами, вірними Святої Церкви Православної, являючи нам чудотворні ікони. Перший образ Божої Матері, написаний св. ап. і єв. Лукою, Пресвята Владичиця благословила і провістила що благодать Її постійно буде спочивати на ньому до кінця віку. Прикладом цього є велика кількість чудотворних та мироточивих ікон Пресвятої Богородиці, однією з яких являється Дубинська чудотворна ікона Божої Матері.

Під час Богослужіння, через мироточіння Своєї чудотворної ікони, Матір Божа видимо показала Свою присутність серед вірних. Краплі мира щедро зросили ікону Богоматері, витікаючи від щоки Богородиці до руки Спасителя і нижче по іконі.

Після завершення Божественної літургії було відслужено молебень перед чудотворною іконою Божої Матері. Після молебню архієпископ Іларіон розповів присутнім про історію Дубинської ікони. Також, владика подякував духовенству і вірним за спільну молитву. Архієрей відзначив вагомий внесок міського голови м. Рівне Володимира Хомка та губернатора Василя Берташа у організації перебування ікони на Рівненщині.

ДОВІДКА:
З давніх часів Дубинська ікона Пресвятої Богородиці належала до сімейних святинь знаменитого роду князів Острозьких. Перша згадка про неї датується 1565 роком, коли князь Констянтин Острозький запросив до себе на ночівлю подорожніх. Серед них була незряча жінка, яка самостійно зайшла до кімнати, де була святиня і приклонившись прозріла. Князь одразу відправився в монастир і розповів про все ігумену, а зранку відвіз ікону в Дубинський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир. В скорому часі, приклонитись до образу Богоматері почали приїжджали вірні не тільки з України, але і Росії, Польщі, Білорусі, Молдови…

Оригінал святині зник у вирі Першої світової війни, а копія за промислом Божим попала у Чернігівську область. На прикінці ХІХ ст., в північній частині Чернігівської області у містах Новгород-Сіверському, Коропі, Сосниці лютувала епідемія морової язви. Після того, як було звершено хресні ходи з Дубинською іконою, хвороба відступила, а багато людей отримали зцілення.

У революційні і післяреволюційні роки перед цією іконою молився преподобний Лаврентій Чернігівський, коли він ніс чернечий послух у Пустинно-Рихлівському Свято-Миколаївському монастирі.

У буремні 20-ті роки минулого століття, коли богоборчою владою нищились монастирі і храми, Дубинська ікона потрапила до благочестивої прихожанки монастиря, котра її зберігала до кінця 90-х років ХХ століття. Таким чином, ікону було врятовано від знищення.

У 2000 р. ікону передали родині В'ячеслава Юрійовича Павленка, (сьогодні благочинний Новгород-Сіверського району Чернігівської єпархії), де вона у 2004 році замироточила.

У 2009 році біля цієї ікони зцілився священик Сумської єпархії Володимир Скиба, котрий через пухлину у горлі втрачав голос, а також прихожанка Свято-Троїцького храму м. Шостка Сумської обл. Марія Іванова, яка перенесла інсульт і була прикута до ліжка.

У 2010 р., з благословення єпископа Чернігівського і Ніжинського Іларіона, священик В'ячеслав Павленко передав Дубинську ікону до кафедрального собору святої великомучениці Катерини м. Чернігова на постійне перебування.

У цьому ж році, з благословення владики Іларіона, ікона півроку перебувала у Львівській області (спочатку в Дрогобицько-Самбірській єпархії, а потім у Львівсько-Сокальській), де до неї зверталися за молитовною допомогою сотні тисяч людей. І багатьом Цариця Небесна допомогла.

За свідченям священиків Михайла Болюка та Петра Потоцького, які постійно супроводжували ікону, біля неї відбувалися різноманітні зцілення від душевних і тілесних хвороб. Були зафіксовані випадки зцілення від онкологічних хвороб, хвороб голови та ін.

Особливо вражаючий випадок стався у Дрогобицько-Самбірській єпархії: молодий чоловік виніс з машини коляску та свою матір. Жінка під’їхала на колясці до ікони, поклала на неї руки і довго молилася. Раптом вона встала. Більше того – жінка, що не ходила більш, ніж півроку, помаленьку сама пішла з храму, спираючись на коляску!

Також випадок зцілення відбувся під час перебування (у лютому 2012 р.) ікони у Черкаській єпархії, де біля чудотворно образу зцілився свящ. Андрій Грищенко, котрий страждав на хворобу ніг.



Теги:Катерининська церква, Рівне, Чернігів, чудо, Дубенська ікона Божої Матері


Читайте також



Коментарі (1)
avatar
1
Маразм крепчал ..!
" Саме через вияв безмежної любові Бога до людей втілився Спаситель світу Господь Ісус Христос. І саме через любов до Бога, Діва Марія погодилась стати Матір’ю Христа. Маючи також любов до кожного з нас Пресвята Владичиця Богородиця навіть після Свого Успіння не покинула світу, а постійно перебуває з нами, вірними Святої Церкви Православної, являючи нам чудотворні ікони.
Навіть для Іларіона це вже перебір .
avatar