реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Гаряча точка Африки

Тим часом поки Трамп обіцяє зупинити існуючі війни (маючи на увазі насамперед Близький Схід та Україну), нове загострення почалось у центральній Африці,на сході Демократичної Республіки Конго. Там, де до 2021 року були присутні й українські миротворці. Звісно, для світових гравців – набагато менш цікаве, але потенційно кровопролитне, з великими потоками біженців і додатковим шансом для росії та її східних союзників використати хаос у власних інтересах.

ДР Конго розірвала дипломатичні відносини з сусідньою Руандою сьогодні, оскільки повстанська група M23, яку підтримують, наблизилася до двохмільйонного міста Гома на сході країни (провінція Північне Ківу). В результаті загострення вже загинуло щонайменше 13 миротворців та іноземних солдатів, а тисячі мирних жителів залишилися без домівок.

Уряд Руанди заперечує підтримку повстанців, але минулого року визнав, що має війська та ракетні системи в східному Конго для забезпечення своєї безпеки, вказуючи на накопичення конголезьких сил поблизу кордону. За оцінками експертів ООН, у Конго перебувають до 4000 військовослужбовців Руанди.

Такі конфлікти регулярні в регіоні, і відбуваються майже щороку (в тому числі з порушенням повітряного простору між Конго і Руандою). Але в нинішніх нестабільних умовах у світі можливе не просто загострення, а й початок прямого військового конфлікту між Руандою, що має найсильнішу армію в регіоні, та слабкою ДР Конго. Зараз влада Конго розраховує на міжнародний тиск на Руанду, лунають дипломатичні погрози з ООН і від США. Але без військової підтримки це в нинішніх часах – лише слова. Тому великий ризик, що слабкий уряд ДР Конго для укріплення своїх позицій звернеться по допомогу росії (особливо з огляду на сильні позиції Китаю в Кіншасі).

Юрій ОЛІЙНИК



Теги:Руанда, Юрій Олійник, Африка, Конго


Читайте також






Коментарі (0)
avatar