реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Чорний аншлаг обласної дитячої лікарні

За останні три місяці до Чернігівської обласної дитячої лікарні поступили семеро дітей з діагнозом «гострий лейкоз», та один хворий з гострою лейкемією. Для лікарні це стало, якщо і не надзвичайною ситуацією (головний лікар – досвідчений організатор медицини Олександр Карета тримав напохваті окремий стерильний бокс для таких випадків), то дуже тривожним явищем.

Для порівняння: за 2014 рік на лікуванні було 13 дітей з онкологічними захворюваннями, а за минулий – 17.

«Характерних симптомів хвороби не існує, - каже заступник головного лікаря з медичної частини Ольга Іванова. – Але незрозумілі підвищення температури, збільшення лімфовузлів, в’ялість, втрата апетиту, слабкість потребують діагностики». Тому вона радить батькам не залишати поза увагою такі ознаки – вони можуть бути сигналом про страшну хворобу.

Лікар - гематолог, голова міської екологічної асоціації «Зелений світ» Іван Осадців пов’язує раптовий спалах лейкемії з наслідками чорнобильської аварії: «Це якраз діти тих дітей, які тоді, під час вибуху, отримали йодний удар. І якби попередня влада прислухалась до рекомендацій вчених- екологів та вживала хоча би елементарні заходи, такого масового випадку захворювання не було би».

А я пригадав, як довго і безуспішно «Зелений світ» домагався введення у шкільне та дитсадкові харчування йодованої солі – дійшло до того, що тодішня очільниця управління охорони здоров’я назвала такий крок …порушенням прав споживача. Зате не вважала порушенням так звану медичну реформу, яка звелась до банального закриття дільничних лікарень та фельдшерсько- акушерських пунктів.

…Вилікувати цих дітей, за умови ранньої діагностики, цілком можливо, але ліки дуже дорогі. На сьогодні в Чернігівській обласній дитячій лікарні відсутні деякі лікарські препарати для лікування саме онкохворих дітей.

Лікування дітей здійснюється за рахунок державної програми «Спеціалізовані заходи щодо медичного забезпечення дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання». Проте ні минулого року, ні вже у 2016 році область не отримала централізованої поставки лікарських засобів за державні кошти згідно заявки минулого року.

В Чернігівській обласній дитячій лікарні є 15 дитячих гематологічних та 7 дитячих онкологічних ліжок. Рятують життя дітей 3 дитячі гематологи та лікар-онколог. В окремих випадках лікування проходить в дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» та в Українському спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення. Але ж знову питання в ліках…

Зважаючи на таку критичну ситуацію, управління охорони здоров’я облдержадміністрації неодноразово зверталося до Міністерства охорони здоров’я України з проханням невідкладно вирішити питання забезпечення онкохворих дітей області життєво необхідними лікарськими препаратами. Відповіді дієвої не дочекалися. І ось тепер – аварія.

Обласна дитяча лікарня користується залишками стратегічного запасу ліків, які створив той же передбачливий головлікар Олександр Карета. Але проблема не зникає. «Враховуючи, що немає поставок ліків, асортимент медикаментів зменшується. Якщо в інші роки у нас було 60 видів цих препаратів, то зараз – лише 21. Втім, ми продовжуємо виконувати вимоги протоколів щодо лікування онкогематологічних дітей».

І тут знову на допомогу прийшли волонтери – у приміщенні обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка пройшла прес- конференція, що дала старт акції «Онкометелики». Мета: зібрати кошти доки держава не проведе належні тендери та не вирішить проблему. Адже хворі діти чекати не можуть. І хоча лікар- гематолог Іван Осадців переконаний, що на волонтерів, на гроші звичайних людей і так багато чого навішено – починаючи від забезпечення воюючої армії, в той час, як держава витрачає кошти платників податків на зайві у час війни речі, але рятувати дітей треба сьогодні.

…Їй 10 років, вона любить іноземні мови, журналістику і мріє мандрувати. Вона хоче побачити Америку. У школі випускала стінгазету і добре вчилася. У відділенні майже кожен день з нею сидить вітчим, оскільки мама також лікується в Ніжині. Кожен місяць їй потрібні ліки на суму біля 35 тисяч. І лікування не менше 5 місяців. Вікторія Дема – так звуть дівчинку – робить фігурки – орігамі, що стануть подарунками для її однокласників. Це все, чим вона може нагадати про себе.

Василь ЧЕПУРНИЙ, Голос України



Теги:лейкемія, чернігівська Просвіта, Іван Осадців, Зелений світ, обласна дитяча лікарня


Читайте також



Коментарі (0)
avatar