За ініціативи комітету з питань збереження і використання культурної спадщини Громадської ради при облдержадміністрації 30 жовтня 2013 року в конференц-залі обласної ради (проспект Миру, 43), відбудеться засідання за «круглим столом» на тему «Обговорення перспектив створення Управління охорони культурної спадщини». Планується спільно з представниками влади, науковцями та фахівцями галузі обговорити питання доцільності створення нового підрозділу облдержадміністрації та окреслити коло його основних завдань.
Чи мало їх,всіляких управлінь, відділів, секторів, департаментів та іншого бюрократичного мотлоху постає у нашому злиденному житті щодня , немов "вош на кожусі"? Одне зникає, інше з'являється на світ Божий? І все завжди пояснюється черговим шляхетним наміром-"сприяти....!!??" Одначе, минає час і...все перетворюється на чергову структуру висмоктування народних грошей. Полиште, шановні!
Панове, а що пропонуєте натомість? Де-де, а на Чернігівщині пам'ятки потребують "управління охорони культурної спадщини". Інша справа, ефективність роботи. Її треба поліпшувати, з огляду на стан об'єктів, пов'язаних з іменем Т.Шевченка, зокрема.
То нехай охороняють. Чого не вистачає, пропонуйте. Але при чому тут бюрократична структура? Мало їх було? Красти треба менше і не плодити за лічені роки сотні мільйонерів.
сьогодні існують, як мінімум, дві структури по охороні культурної спадщини -- інспекція і департамент культури, в титулі якого також вказано "І охорони культурної спадщини". Цього більш, ніж достатньо.
То може й збираються зробити щось одне ( управління ) і путнє? Бо треба ж під охорону фінанси, а вони "під ногами". Культурна спадщина використовується в комерційних цілях, а надходжень - мізер, або ще гірше - ніяк не використовується. То знайдіть ( це до майбутнього управління ) ефективного користувача. Не секрет, деякі унікальні храми передали в користування громадам, а вони ніяк не організують їх відновлення, звісно ж спільно з владою. Ось ще одне завдання перед управлінням, яке збираються створити в структурі...влади. А забудова в історичній частині населених пунктів... У Ніжені тут хаос, а поряд же пам'ятки, заповідне середовище! Вони від комерційних новобудов -казематів явно ніяких коштів не отримують. Що збираємося охороняти в майбутньому історико-культурному заповіднику?! "Тереми" епохи ранньої Незалежності.