реклама партнерів:
Головна › Новини › СПОРТ

Чемпіонат світу з футболу: цікаве з історії чемпіонатів

Перший і єдиний раз а всю 80-річну історію чемпіонатів всі матчі (а це був перший турнір 1930 року в Уругваї) пройшли в одному місті — столиці країни Монтевідео. Перший гол чемпіонатів забив у матчі Франція—Мексика на 10-й хвилині гри француз Люсьєн Лоран.
5-й чемпіонат (Швейцарія, 1954 р.) став найбільш результативним: в середньому на матч припало по 5,4 гола. А матч Австрія—Швейцарія (7:5) досі є рекордним за результативністю — 12 голів.
Король футболу Пеле дебютував на чемпіонатах світу в матчі своєї Бразилії зі збірною СРСР. В цьому ж поєдинку дебютував і ще один видатний бразильський футболіст — Гаррінкча.
Лише на 9-у чемпіонаті світу було впроваджено такі звичні нині речі, як заміна гравців та винесення попередження футболістові, коли суддя пред’являє йому жовту картку. До обох нововведень причетні гравці збірної СРСР. В матчі з господарями, мексиканцями, на 46-й хвилині київського динамівця Віктора Серебряникова замінив його одноклубник Анатолій Пузач. А першу жовту картку заробив московський спартаківець Євген Ловчев.
Фінальним матч чемпіонату 1994 року в США в між Бразилією та Італією, на той момент трикратними чемпіонами світу, виявився єдиним в історії, в якому не було забито м’ячів. І вперше долю чемпіонства визначили післяматчеві пенальті. Перемогли бразильці.
Єдиний раз вдалося виграти всі сім матчів, проведених на турнірі, збірній Бразилії, яка здобула свій 5-й титул чемпіона на турнірі 2002 року в Японії та Кореї.

Рекорди чемпіонатів
Бразилець Пеле — єдиний футболіст, який став трикратним чемпіоном світу (1958, 1962, 1970 рр.)
Маріо Загало, також видатний бразильський гравець, став єдиним в історії, хто має дві золоті медалі чемпіонатів як гравець і одну — як головний тренер команди (відповідно 1958, 1962 і 1970 роки). Він же отримав і четверту золоту медаль, як другий тренер збірної, що виграла турнір у 1994 р.
Рекорд по забитих м’ячах на одному турнірі встановив француз Жюст Фонтен — 13 (1958 р.)
Кращим бомбардиром чемпіонатів загалом є бразилець Роналдо, на його рахунку 15 м`ячів за три чемпіонати (1998, 2002, 2006).
Рекордсменами участі в чемпіонатах, а це по 5 турнірів. є мексиканець Антоніо Карбахал ( з 1950 по 1966 рік) та німець Лотар Маттеус ( з 1982 по 1998 р.)
Бразилець Кафу — єдиний, хто грав у трьох фінальних матчах чемпіонатів підряд (1994, 1998, 2002).
Найшвидший гол чемпіонатів забив турок Хакан Шукур у 2002 році у ворота Кореї— вже на 11 секунді матчу.
Рекорд результативності в одному матчі встановив українець, який виступав за збірну Росії, Олег Саленко: на ЧС-94 він забив 5 м`ячів збірній Камеруну.
Найбільш віковий гравець в історії— камерунець Роже Мілла: на ЧС-94 він виходив на поле у віці 42 років і 9 днів.
Рекорд відвідуваності — за останнім матчем ЧС-50 в Бразилії: на легендарному стадіоні “Маракана” в столиці Бразилії, в якому господарі зустрілися з Уругваєм, було 173 870 глядачів. Вони і мільйони співвітчизників були просто шоковані програшем своєї команди.

Сюрпризи старту
Уже перші матчі чемпіонату світу 2010 року в Південно-Африканській республіці спростували чимало прогнозів. Два з числа фаворитів не змогли переграти нижчі за класом команди. Франція не обіграла Уругвай — 0:0, Англія не виграла у США — 1:1. Нагадаємо, що англійці грали у відборі до чемпіонату в одній групі з Україною. Німеччина, яку теж вважають фаворитом всіх турнірів, але на цей раз не основним, розгромила не слабку команду Австралії — 4:0. З поразки почала турнір команда Греції, яка відібрала в України путівку на чемпіонат. Греків впевнено переграла Південна Корея — 2:0.
Петро АНТОНЕНКО.




Теги:Футбол, чемпіонат світу з футболу, історія чемпіонатів


Читайте також






Коментарі (0)
avatar