реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Баймак: існування Росії під сумнівом!

У невеличкому місті Баймак, що в башкортостані, з населенням 17 тисяч під стіни районного суду, за інформацію телеграм-каналу «Куштау Байрам», прийшли до п’яти тисяч людей, щоб підтримати найвідомішого в республіці громадського активіста Фаїля Алсинова.

З початку війни з Україною це найбільша в росії політична акція.

За доносом очільника башкортостану радія хабірова його судять за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Фаїль Алсинов був одним з лідерів організації «Башкорт», яка виступала за суверенітет республіки. У 2020-му путінський режим визнав її «екстремістською».

Він став відомим в росії як захисник гори Куштау — підтримав місцевих жителів у боротьбі із содовою компанію, яка хотіла знищити унікальний куточок природи. Поліція тоді розгромила наметове містечко біля підніжжя Куштау, а десятки активістів затримала. Влада заявила, що мітинги проплачені.

Злякавшись масового протесту, режим зупинив роботи на горі, а дії місцевої влади визнали помилковими. Це була велика перемога протестного руху.

У квітні 2023-го Фаїль Алсинов на сході мешканців села Ішмурзіно виступив проти видобутку золота в башкортостані й залучення мігрантів до роботи на шахтах. Після чого глава республіки радій хабіров написав донос до прокуратури з вимогою порушити проти активіста кримінальну справу за розпалювання «міжнаціональної ворожнечі», «заклики до антидержавних виступів» та «дискредитацію збройних сил рф».

У відкритому листі громадський діяч відкинув усі звинувачення. «Не заперечую, висловився так, що, наприклад, вірмени можуть виїхати у свої рідні краї, згадував і татар, і росіян, але я не говорив про те, що вони не мають права жити і працювати в башкортостані, не звинувачував представників цих народів, жодних принизливих слів на їхню адресу не говорив», — пояснив Фаїль Алсинов, зазначивши, що його слова неправильно переклали з башкирської мови.

У матеріалах кримінальної справи наводять висловлювання активіста і про Україну: «Яка нам вигода від цього? Наші хлопці їдуть — голови кладуть, гинуть. Адже тут навіть чоловіків не залишається, які можуть наші землі захистити. Жінки, бабусі тільки залишилися. Ті, що п’ють, помирають від п’янок, живі гинуть на війні».

Як розповіли «Idel. Реалии» учасники протестів у Баймаці, суд на Фаїлем Алсиновим — це помста влади за гору Куштау. Жителі міста в двадцятиградусний мороз прийшли з гаслами «Свободу Фаїлю Алсинову», «Фаїлю, ми з тобою», вони вимагали відставки глави республіки радія хабірова.

Вирок мають оголосити 17 січня. Звинувачення вимагає позбавити активіста волі на чотири роки в колонії-поселенні.

«Протести в башкирії — це черговий дзвіночок, який сигналізує про війну, що триває (після пригожина, виступів сімей мобілізованих, обстрілів бєлгорода тощо). Хоч і про це говорили не так багато, але те, що здавалося путіну гарною ідеєю — відправити на війну людей із забутих Богом містечок та селищ, тепер обернулося проти нього», — так оцінив події в башкортостані громадський діяч і емігрант Михайло Ходорковський. Він вважає, що путін загрався із сепаратизмом у сусідів, а тепер «віддача» може поставити під сумнів існування самої росії.

Богдан КУШНІР, "Голос України"



Теги:Башкортостан, Богдан Кушнір, Баймак, розпад Росії


Читайте також



Коментарі (0)
avatar