Абрикоси: варимо варення, джем, компот
ДЖЕМ
Потрібно: на кілограм абрикосів стільки ж цукру.
Промиті абрикоси розділити на половинки, видалити кісточки. Плоди варити в сиропі (0,5 склянки цукру на 4,5 склянки води) 15 - 20 хвилин. Залишити абрикоси в сиропі на 16 - 18 годин. Додати решту цукру, передбаченого рецептурою, і доварити джем до готовності.
КОМПОТ
Потрібно: півкілограма цукру на трилітрову банку.
Для консервування відібрати тверді, трохи недостиглі абрикоси, ретельно промити їх, проколоти виделкою, щоб не розтріскалися. Після цього на дві хвилини занурити в окріп, вийняти дірчастою ложкою, щільно скласти в підготовлені банки. Залити киплячим сиропом (0,5 кг цукру на 3 л води), закатати простерилізованими кришками і виставити в тепле місце на 8 - 10 годин.
ВАРЕННЯ
Потрібно: кілограм абрикосів, 1,5 кг цукру, 2 склянки води.
Плоди відсортувати за стиглістю, відкидаючи перестиглі і м'які. Промити і видалити кісточки. Підготовлені абрикоси залити гарячим сиропом (перед тим слід потримати їх п'ять хвилин у содовому розчині: 1,5 л води і чайна ложка соди на кілограм абрикосів) і витримати близько доби в емальованому посуді. Потім злити сироп, довести до кипіння, знову залити ним абрикоси і варити п'ять хвилин, після чого залишити на добу в сиропі. На третій день у цьому ж сиропі варити їх до готовності на слабкому вогні 30-40 хвилин. У варенні плоди будуть майже прозорими і цілими.
Компот із абрикосів. Спосіб 1-й
Для компоту відібрати свіжі, щільні, однакові по величині плоди. Відсортовані плоди добре промити (можна їх напередодні замочити в холодній воді), пил з шорсткої поверхні і абрикос змити невеликою щіткою, потім очистити від плодоніжок, розрізати по борозні, видалити кісточку, а половинки скласти в підготовлені банки, злегка їх струшуючи. Компот можна готувати з цукром (вільну кількість) і без цукру (натуральні). Укладену в банки сировину залити кип’ячою водою або цукровим сиропом, накрити підготовленими кришками, укласти в каструлю з підігрітою водою і стерилізувати: півлітрові – 9-10, літрові – 10-20, трилітрові – 20 хвилин. Після стерилізації банки негайно закупорити, перевірити, щоб кришка не прокручувалася довкола горла банки, і поставити догори дном, для охолодження.
Компот із абрикосів. Спосіб 2-й
Плоди підготувати, як вказано вище. Укладену в банки сировину залити кип’ячою водою або сиропом, накрити прокип’яченими кришками і, обгорнувши махровим рушником або ковдрою, витримати 5-6 хвилин, після чого рідину злити, а плоди негайно залити кип’ячою водою або сиропом. Через 5-6 хвилин знову злити воду, налити свіжу кип’ячу або цукровий сироп, банки закатати і поставити догори дном для охолодження. Консервувати фрукти таким способом практично при великій кількості заготівок, причому воду або сироп, яким заливали плоди в перший раз, зразу ж поставити на вогонь і цією рідиною залити плоди перед закупорюванням. Таким самим методом можна готувати і компоти із суміші фруктів.
Варення із абрикосів
Абрикоси промити, в декількох місцях наколоти тонкою дерев’яною шпилькою. Зварити сироп, залити ним підготовлені абрикоси і в такому виді залишити на сутки. На другий день сироп злити, вдруге прокип’ятити, залити ним абрикоси і ще раз залишити на сутки. На третій день в цьому самому сиропі абрикоси зварити до готового стану, поки вони не стануть прозорими.
СИРНИЙ ПИРІГ З АБРИКОСАМИ
Потрібно: 250 г борошна, 200 г цукру, 120 г масла, 5 яєць, 300 г абрикосів, 500 г сиру, 200 мл сметани, столова ложка крохмалю і чайна - тертої лимонної цедри, цукрова пудра.
Борошно перемішати з дрібкою солі і 100 г цукру. Зробити заглиблення і викласти у нього нарізане і охолоджене масло. Додати яйце, влити три столові ложки теплої води, порубати все ножем, а потім вимісити тісто руками. Надати йому форму кулі, загорнути в харчову плівку і поставити на 30 хвилин в холодильник.
Абрикоси промити, видалити кісточки. Нагріти духовку. Сир розтерти із 100 г цукру, щіпкою солі, сметаною, крохмалем, 4 яйцями і цедрою. Тісто розкачати між двома шарами харчової плівки. Форму змазати маслом, викласти на неї тісто, виліпивши бортик. Викласти начинку з абрикосів зрізом половинок донизу. Випікати 40-45 хвилин. Охолодити. При подачі посипати цукровою пудрою.
* * *
Варто знати. що абрикоси не лише смачні, а й цілющі. Їх лікувальні властивості обумовлені великим вмістом вітамінів, мінералів, інших біологічно активних речовин. Ці плоди зменшують явища гіповітамінозу у дітей і дорослих. Вони корисні ослабленим людям, котрі перенесли важкі захворювання, операції і незамінні для літніх, бо підтримують життєві сили. А в сушених абрикосах велика кількість калію, що необхідний хворим, які страждають серцево-судинними захворюваннями. Лікарі призначають їх і при порушенні ритму серцевих скорочень, хронічній ішемічній хворобі серця, стенокардії, після перенесеного гострого інфаркту міокарда, атеросклерозі. Вживають абрикоси й при набряках нижніх кінцівок. А господині готують з них смачнюще варення, джеми, компоти, додають до випічки.
Коментарі (0) |