реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

14 бюджетів громад втратять частину освітньої субвенції

Опубліковано проєкт державного бюджету на 2022 рік (ред. до 2 читання). Змінено підходи до розподілу освітньої субвенції.

Видатки на галузь зросли на понад 8%, відповідно на таку ж цифру має зрости дохід педагогів, адже з 1 грудня зросла ЄТС. Але не всі бюджети Чернігівщини матимуть відповідне зростання трансфертів.

Найбільше зростання обсягу освітньої субвенції матимуть бюджети Олишівки (+33%), Плисків (+21%) та Нової Басані (+20%). Обласний бюджет має +15%, а місто Чернігів +12%.

Більшість бюджетів матиме зростання освітньої субвенції на рівні +1-2%, а бюджети Семенівки, Борзни та Понорниці навпаки втратять відповідно 5-7-9% порівняно з 2021 роком. Загалом зменшення обсягів освітньої субвенції торкнеться 14 з 58 місцевих бюджетів області.

В пошуках оптимальної формули освітньої субвенції знову вийшло щось, що вийшло. Знаю, що багато громад вже заявили про нестачу, навіть при хорошому показнику наповнюваності класів. При тому що значну частину видатків на освіту місцеві бюджети не зможуть покрити за рахунок додаткової дотації, адже її обсяг зменшено у 2 рази.
З хорошого - показник базової дотації для бюджетів області зменшився на 60 млн.грн. (з 310 до 250), що свідчить про зростання спроможності місцевих бюджетів Чернігівщини на фоні всеукраїнського показника.

Бюджетна дедецентралізація триває.

Ратан АХМЕДОВТеги:бюджет, Понорницька громада, Ратан Ахмедов, децентралізація, освітня субвенція


Читайте такожКоментарі (0)
avatar