Як стверджували мовознавці Петро Одарченко та Ігор Качуровський вираз "на Україні" є природнім і його запозичили у нас росіяни. Тобто він не містить ніякого негативу, що йому приписують деякі ревнителі української мови. Це так само як українська православна церква (усіх конфесій) негативно ставиться до жовто-блакитного прапора, бо він має дохристиянське коріння.
Ця суто, на перший погляд, господарська проблема порушує інформаційну безпеку країни. Тому претензії можуть бути лише до Уряду. Створено Мінінформполітики, є Мінкультури, яке очолює віце-прем’єр Кириленко. Проте діють вони, як виглядає, за умовами мирного часу. Просніться, панове!
По-перше, це узято з рішення міськвиконкому, а потім, хіба це кращий варіант називати вулиці датами і річницями? Та головне, діяти не за комуністичними лекалами, а з науковим обгрунтуванням.
Мабуть, як і у Ніжені науковці Чернігова виявилися ( зі своєї доброї волі ) за бортом кампанії з перейменування вулиць. Звідси - низька якість цієї важливої справи.
Навіть у Ніжині важко розібратися, хто є хто. Коли звертаються російською, доводиться перепитувати, звідки людина. Є такі, що років з 20 тому прибули з Росії, та так і не перейшли на українську, хоча її розуміють. Ще дивніше, що україномовні вважають, що нема різниці як говорить людина, аби була хороша (хотів би побачити хорошого спеціаліста, який не володіє державно мовою!). Мабуть, з цієї причини-путанини і виникла можливість такого диктанту.
Приєднуюся до вітань, тим паче що сам півроку назад перейшов 60 літній рубіж. Друже Сергію, бажаю не брати близько до серця образи, які не зі зла бува завдаємо. Бо Вам разом з побратимами ще багато зробити аби Україна вийшла на самостійну дорогу. Щасти!
А що висування вже закінчилося, треба обирати? Наче ранувато. Мабуть, громадський актив таки делегує із свого середовища кандидата-чернігівця. І оберуть виборці просто так, тихо - без реклами і піару. Пам’ятаючи минуле.
"Шкода", що на Україні таких Семенівських районів мало. Нема простору для популізму бютівського зразка. Наявна система формування влади до перемін не призводить. Навіть після масових протестів нічого не змінюється. Змінюються імена популістів і назви їх так званих партій. Водночас розвиток громадянського суспільства блокується далі після зміни влади. Постмайданні та інші громадські організації ( не політичні ) не мають реального механізму участі в управлінні державою. Такі "депутати" як Ляшко замість того, щоб розпрацьовувати відповідне законодавство, а також належним чином контролювати силове відомство намагається підмінити своїм піаром звичайну інтендатську службу. Це не тільки аморально, але й шкідливо.
У Ніжині Громадська рада при міськвиконкомі два роки тому була зайнялася цим питанням, але віз і досі там. Тепер останнє слово за головою облдержадміністрації. Проте, уже видавалися раніше і Укази Президента України, і розпорядження голови облдержадміністрації, але не були виконані. Щодо волонтерів, то такі вже давно, не чекаючи законів і звернень УІНП, звалюють пам’ятники, зривають таблички... У нас якось цивілізовано не виходить.
Про першопричину цього свята "забули" - Останній шлях Кобзаря. Він якраз проліг Чернігово-Сіверщиною. А тому, що годилося б упорядкувати шевченківські місця. Як от у Ніжені - Спасо-Преображенську церкву. А так відбулися як завжди.
У Ніжині вшанування Т.Г.Шевченка розпочалося 17 травня - у день перебування труни з тілом Кобзаря у Спасо-Преображенській церкві. Але чомусь це місце не відображене для відвідування у Плані проведення свята.
Науковець, українець, громадянин РФ підводить нас до висновку про продовження розпаду уламків СРСР. Які будуть кордони справжньої держави України, скільки триватиме процес державотворення - ніхто не знає. Навіть Путін чи хто за ним буде. Зараз територія зменшилася. Сумніваюся, що збільшиться, Василю Федоровичу. Якби не втратити ще. Зі вступом до ЄС, до речі також. Бо там валяться не такі держави, нам ще дорости до них. У Росії ще є потенціал для експансії на Україні ( п’ята колона), влада хитка, народ тільки у процесі консолідації. Тому згоден з паном Віктором Мироновим, що наш ресурс - це люди, насамперед здібна й патріотична молодь, яка хоче жити цивілізовано. Давайте її підтримувати!
Насправді кінопрокат надприбутковий бізнес. Але у нього треба вкладати також і приватний капітал. А так нема кінопрокату, нема й кіна - ні чужого, ні свого. Так само і з книготоргівлею. Яку інтернет не замінить. Але це капіталоємний бізнес.
Споживачами такої інформації можуть бути насамперед наукове і експертне середовища. Без звітних даних не видати рекомендацій щодо поліпшення економіки області, окремих її галузей, бізнесів. Таке звітування вписується в алгоритм приватно-державного партнерства.
Можна тільки вітати визнання подвижництва священника. Будемо сподіватися, що громада Ніжина, і не тільки, зустрічно допоможе благочинному Ніжинського округу о.Сергію у відродженні та завершенні будівництва храмів.
Перейменовувати - це звичка ще до комуністів. Наприклад, цим займалася імперіатриця Катерина.Питається, на яких підставах, коли були історичні назви? А щоб їх забули, а себе піднести.
Повертаючи історичні назви, ми повертаємо пам’ять, а з нею культурну спадковість.
Мова повинна йти не тільки про комуністичних діячів, щоб не склалося примітивне враження. Просто комуністи в перейменовуванні усіх правителів разом узятих перевершили. Для аргументації об’єктивності у цій справі скажу, може хто й не здогадується, що історичними є такі назви: Ніжен, Прилука, Лубні, Ічень, Ромен. Скажете, яка різниця? А ви зверніться до мовознавців, вони пояснять, що й дуже велика.