реклама партнерів:
Головна › Новини › 

«Зелена карта» для автомобіля: як вибрати правильний варіант

Уряди сусідніх країн, які приймали наших громадян, раніше не вимагали надавати «Зелену карту» при перетині кордону, однак зараз цей поліс знову став обов'язковим. За відсутність страховки, яка захищає відповідальність водія перед іншими учасниками дорожнього руху, передбачені штрафи. Наприклад, у Польщі, якщо такий поліс відсутній протягом перших 14 днів перебування, вам доведеться заплатити 2800 злотих, а при перевищенні цього терміну штраф збільшиться вдвічі. Однак не варто панікувати. Якщо під час перебування за кордоном минув термін дії поліса «Зелена карта», його можна придбати онлайн в українській страховій компанії.

Що таке «Зелена карта» та для чого вона потрібна

«Зелена карта» на авто (https://uniqa.ua/private/travel/green-card/), відповідно до міжнародних стандартів, запроваджених ще з 1949 року, є обов'язковим страховим полісом для водіїв на території європейських країн. Цей договір за принципом дії зараз можна порівняти з обов'язковою автоцивілкою в Україні, проте дія міжнародної страховки поширюється на всі країни-члени системи автострахування «Зелена карта». Нині це майже 50 держав, у тому числі вся Шенгенська зона.

Страховка на транспортний засіб покриває збитки, завдані третім особам за кордоном, але не поширюється на винуватця ДТП. Це означає, що в тому разі, якщо ви, наприклад, потрапили в аварію, вам доведеться оплачувати ремонт свого автомобіля самостійно, а страхова компанія виплатить компенсацію потерпілій стороні.

Як придбати «Зелену карту»

Останнім часом цей страховий договір можна оформити також в електронному форматі, проте рекомендують роздрукувати його на папері (допускається чорно-білий друк).

У разі закінчення терміну дії «Зеленої карти» за межами України у водія є два варіанти:

  • оформлення місцевої страховки в країні, де він знаходиться;
  • придбання нового поліса в Україні.

Останній варіант є значно вигіднішим і дешевшим. Для оформлення договору необхідно у відповідні поля на сайті страхової компанії (наприклад СК «УНІКА») ввести свої прізвище та ім'я латиницею, номер телефона та адресу електронної пошти, на яку буде надіслано документ.

Потім потрібно вказати номер транспортного засобу, при цьому інформація автоматично підтягується з відкритого державного реєстру.

Після перевірки правильності даних потрібно здійснити оплату. Загалом оформлення «Зеленої карти» займає не більше ніж 15 хвилин.

Вся інформація про нову страховку вноситься до бази даних. Після цього система автоматично призначає кожному полісу унікальний номер, який можна перевірити онлайн на сайті МТСБУ. У разі виникнення будь-якої невідповідності власник договору може звернутися до свого страховика для уточнення інформації.

Мінімальний термін дії страховки становить 15 днів, а максимальний — 1 рік. Важливо враховувати, що поліс стає дійсним лише на наступний день після його оформлення або з іншої дати, вказаної в договорі.

Як визначити ціну на «Зелену карту»

Вартість страхового поліса залежить від таких факторів, як-от:

  • тривалість перебування за кордоном;
  • країна, до якої планується поїздка (наприклад, до СК «УНІКА» пропонується вибір між перебуванням у європейських країнах або категорія «Весь світ»);
  • тип транспортного засобу та об'єм двигуна.

Важливо зазначити, що ціна «Зеленої карти» для конкретного автомобіля однакова у всіх страхових компаніях, оскільки її тарифи регулюються Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ). Ця організація є гарантом виплат компенсації й регулює всі питання, пов’язані з обов’язковим автострахуванням в Україні.






Коментарі (0)
avatar