реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Захист від пожежі: розумне проєктування та обслуговування димаря для забезпечення безпеки вашого будинку

Мати в будинку камін чи піч як засіб опалення — це дійсно непогано. Але елементом конструкції, на який обов'язково варто зважати, завжди виступають димарі. Помилки, допущені під час проєктування та монтажу, можуть обернутись викидами чадного газу, руйнуванням конструкції та пожежею. Щоб уникнути цих негативних явищ, потрібно зважати на те, яким вимогам має відповідати коректно спроєктований димар та як правильно його обслуговувати.

Правила проєктування конструкції димаря, яких обов'язково варто дотримуватись

Щоб труба для димаря функціонувала належним чином, потрібно зважати на наступні особливості:

  • з метою отримання стабільно високої тяги конструкція повинна бути позбавлена горизонтальних сегментів;
  • висота димаря має бути не менше, ніж 5 метрів;
  • вигинів із кутом у 45 градусів має бути не більше трьох;
  • димар має закладатись згідно з діаметром патрубка.

Якщо зважати на ці деталі, димар буде функціонувати належним чином десятки років.

За якими критеріями вибирати матеріал для димаря

Не менш важливим конструкційним аспектом димаря є матеріал, з якого він виготовлений. Оскільки в період низької температури повітря система повинна буде функціонувати в умовах постійного нагріву зсередини, вона має бути з підвищеною стійкістю до жару. Температура при згоранні палива може варіюватись від 450 до 1000ОС. Відповідно, неякісний матеріал достатньо швидко зруйнується.

Також не варто забувати про таку складову, як стійкість до кислот. Конденсат всередині димаря змішується з органічними рештками в сажі, що призводить до виділення сірчаної та азотної кислот. Згідно з цим, матеріал повинен бути хімічно нейтральним.

Захист від пожежі: розумне проєктування та обслуговування димаря

Що необхідно знати про обслуговування димаря

Для створення сприятливих умов для функціонування димар потрібно чистити мінімум два рази на рік. У зв'язку з цим потрібно зважати на наступне:

  1. У деяких випадках краще викликати професіонала. Коли креозот всередині димаря нагадує клапті сажі, його можна вичистити самостійно щіткою. Та за умов нерегулярного очищення ця речовина може накопичитись на стінках димаря та легко спалахнути від однієї іскри. Якщо концентрація креозоту стала саме такою, краще покликати професіонала.
  2. Потрібна правильна щітка. За наявності кам'яного чи цегляного димаря очищення виконується сталевою щіткою. Коли димар виготовлений із нержавіючої сталі, краще підійде поліетиленова. За інших умов процедура очищення буде неефективною.
  3. Ніякої вологої деревини. Що вологіше паливо для каміна, то більше диму, а відповідно — сажі, воно буде виділяти. Своєю чергою це призведе до накопичення більшої кількості креозоту та необхідності чистити димар частіше.

До інформації, наведеної вище, варто поставитись максимально серйозно. Правильно сконструйований димар, що регулярно проходить процедуру очищення, буде безпечним для всіх жителів будинку. 






Коментарі (0)
avatar