реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Як сплачувати за спожитий газ, коли немає лічильника. Особливості норм, затверджених Кабінетом міністрів

Щоб здійснювати розрахунки за газ відповідно до спожитих обсягів, потрібно орієнтуватися на показання лічильника. Але з тих чи інших причин не всі споживачі мають у розпорядженні прилад обліку. Законодавством України такі випадки передбачені. Якщо споживач не придбав лічильник, сплачувати за газ доведеться з урахуванням норм, що затвердженні на державному рівні.

Загальна інформація

Якщо вас зацікавили актуальні Норми споживання газу, за посиланням https://tepla.com.ua/information/normi-spozivanna/ ви отримаєте докладну інформацію про них. Це сайт компанії «ТЕПЛА», яка, починаючи з 2015 року, здійснює постачання енергоресурсів бізнесу і набула статусу одного з найнадійніших постачальників України. Отже, й інформації, що викладена на її сайті, можете цілком довіряти й орієнтуватися на неї.

Ви дізнаєтеся про місячні норми ресурсу, які визначені Кабінетом Міністрів України. Головним чинником для їхнього розрахунку є наявність газової плити, а також:

  • централізованого гарячого постачання;
  • газового водонагрівача;
  • приладів опалення в приватних та багатоквартирних будинках тощо.

Норми діють з розрахунку на одну особу, що мешкає в приміщенні. 

Розглянемо основні орієнтири

Отже, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 63 від 30 січня 2019 року, якщо в домі чи квартирі є газова плита й гаряче водопостачання, передбачена норма в обсязі 3,29 м³ на одну особу. Граничний об’єм складає 9,8 м³. Його встановлено НКР ЕКП згідно з кодексом ГРМ, і цей показник застосовується в разі порушення останнього.

Прикладом ситуацій, коли в розрахунках використовується саме граничний об’єм, може бути перешкоджання представникові ГРМ під час, коли той намагається здійснити фіксацію показань, або відмова від лічильника, який пропонується встановити за кошти газорозподільчої компанії.

Повернемось до норм. Наявність газової плити у разі відсутності гарячого водопостачання передбачає норму розходу 5,39 м³. Граничний об’єм у такому випадку становить 18,3 м³. Якщо гаряче постачання відсутнє тимчасово (наприклад, у разі проведення ремонтних або профілактичних робіт на мережі), норма не застосовується в період його відсутності, плата не береться. Плита газова й газовий нагрівач передбачає розхід в обсязі 10,49 м³ на особу, із граничним об’ємом 23,6 м³.

Побутові потреби

Норми газу на індивідуальне опалення розраховуються в багатоквартирних або приватних будинках. Отже, на опалення 1 квадратного метра житла необхідно 11 м³ природного газу. Плата стягується лише в період, коли подається тепло.

На різноманітні побутові послуги, серед яких приготування їжі, підігрів води і таке інше, надається 70 кубів, якщо проживає до трьох мешканців включно. На кожного наступного мешканця додається 45 кубів. Якщо розраховувати норми на ті самі потреби, виходячи з площі житла, то до 20 м² надається 20 кубів газу, а вже кожен наступний квадратний метр додає 11 м³.

Особливості застосування норм

Варто знати, що норми розходу природного газу постійно змінюються, відповідно до ситуації на ринку. Також на їх показник може мати вплив і політична компонента.

Наприклад, в історії мав місце випадок, коли Постановою Кабінету Міністрів №237 від 29.04.2015 Норми споживання природного газу були вдвічі знижені. Через це директиву було оскаржено в суді, що своєю чергою призвело до певних складнощів у розрахунках. Така ситуація є зайвим аргументом на користь того, що в помешканні необхідно встановлювати індивідуальні лічильники, адже ви платитимете лише за фактично спожиті обсяги ресурсу й матимете змогу планувати бюджет і, якщо потрібно, заходи із заощадження газу.






Коментарі (0)