реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Свобода й непокора: книги про політичних біженців

Історія - це наше все

Найкращі книги для вивчення світової історії завжди зачіпають політичний аспект. Не секрет, що читачів дуже цікавлять різноманітні залаштункові інтриги, тонкощі владних стосунків та інші речі, про які зазвичай мовчать офіційні джерела. Політика — справа брудна, але водночас дуже тонка й майстерна. Згадаймо окремих консулів Давнього Риму, французьких кардинала Рішельє та міністра Талейрана. Безперечно, нинішнім політикам дуже далеко до їхніх талантів, але нові часи диктують нові умови. Історичні документальні книги (https://book-ye.com.ua/catalog/istoriya/), нон-фікшн та інша література змальовують читачам низку суспільно-політичних аспектів різних часів і країн.

Політичні інтриги

Книги про владу нерідко торкаються вкрай проблемних питань. Таким є, зокрема, видання «Гітлер і Сталін. Тирани та Друга світова війна». Воно не лише зіставляє постаті керівників Третього райху та СРСР, а й деталізує увагу на політичних особливостях міжвоєнного періоду та періоду Другої світової війни. Цей історичний проміжок був багатий на драматичні події, утім, як і доба повоєнних років та другої половини ХХ століття загалом. Протистояння умовного «капіталістичного» і соціалістичного таборів, сутички на території держав «третього світу»…

Книга Хроніка революції, війни та реваншу Валерій Прозапас купити Блокпост

Низку цих питань порушує книжка «Після війни. Історія Європи від 1945 року». Політичні війни, боротьба за свободу — усе це було й залишається притаманним і нам, чи не так? Низка видань із вітчизняної історії описує ці теми. Зокрема, книжка «Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності» зосереджує увагу на драматичних подіях 2013-2014 років та подальшому російському вторгненні до Криму та Донбасу. Вона поєднує в собі детальність аналізу спеціаліста та емоції українського патріота. Схоже за тоном звучання й видання «Хроніка революції, війни та реваншу». Воно не уникає гострих тем, навіть навпаки постійно ставить непрості запитання та дуже критично викладає авторські думки. Звісно, українсько-російське протистояння виникло не у 2014 році, воно має глибокі корені, адже сучасна Росія — спадкоємиця СРСР, вона зберігає культ окремих комуністичних ідолів та базові елементи радянської світоглядної парадигми. Саме ця парадигма обґрунтовувала жорстке переслідування усіх інакодумців. У такому разі куди більше про це розповідає видання «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву КДБ УРСР». 

Народе мій, до тебе я ще верну…» Книга "Справа Василя Стуса" у дарунок бібліотеці

Політична література охоплює різні проміжки історії. Зокрема, видання «SPQR. Історія Давнього Риму» та «Розвідка та інші таємні служби Стародавнього Риму» торкаються, відповідно, періоду давньоримської державності. Вони не лише висвітлюють основні сторінки історії того часу, а й підіймають завісу над маловідомими її аспектами. Кожному, хто цікавиться Північною Америкою, підійде книжка «Історія Громадянської війни в США. 1861-1865». Для неї властива деталізація подій та нахил до висвітлення біографій їхніх безпосередніх учасників. А історики Великої Британії зацікавляться працею «Імперія. Як Британія вплинула на сучасний світ».

Книги про політичні інтриги — особливо цікава література. Так, добі президента США Дональда Трампа присвячене видання «Кімната, де це сталося», яке, попри скандальність, містить багато ексклюзивних матеріалів.






Коментарі (0)
avatar