Тензодатчик – серце електронних ваг. Розбираємось у характеристиках
Що таке тензодатчик? Це пристрій, який вимірює кількість, виявляючи фізичну величину та перетворюючи її на електричний сигнал. На ринку представлені різні типи тензодатчиків, розділені в залежності від сфери застосування:
- Тензодатчики для вимірювання ваги;
- Тензодатчики для вимірювання сили та навантаження;
- Тензорезистори для реєстрації рівнів тиску різних середовищ;
- Прискорені тензодатчики або акселерометри;
- Датчики переміщення та крутного моменту.
У цій статті ми спеціально розглянемо: тензодатчики — частина вимірювальної техніки, яка відповідає за визначення ваги об'єкта. У вагах будь-якої конструкції та призначення за створення умов для вимірювання маси відповідає корпус, безпосередньо за процес рахунку відповідає тензодатчик, за фіксацію та відображення отриманих даних відповідає дисплей або операційна система, а за Батарея відповідає за потужність, для якої використовуються ваги.
Важливі всі деталі, однак від роботи тензодатчика залежить точність та швидкість вимірювання ваги. Як тільки ви зрозумієте, що таке тензодатчик, зрозумієте, як він працює, та вивчіть його робочі характеристики, ви зможете безпечно збирати чи ремонтувати будь-які ваги.
Принцип роботи та конструкція тензодатчика
Принцип роботи вимірювальної частини дуже простий: маса об'єкта, що зважується, викликає механічну деформацію тензодатчика. Вбудовані системи захоплюють та обробляють інформацію, перетворюючи її на цифрові або аналогові сигнали. Внаслідок цього остаточна інформація передається на індикатор (стрілку або дисплей).
Тензорезистори класифікують за типом вимірювального елемента, що використовується в них:
- п'єзоелектричний;
- тензорезистивні;
- волоконно-оптичні;
- оптико-поляризаційні;
- п'єзорезистивні;
Найбільшого поширення набули тензометричні датчики, де тензорезистори виконані з алюмінієвого дроту в поперечному перерізі або з алюмінієвої фольги. Так, на більшості торгових майданчиків назва «тензометричний датчик» зазвичай відноситься до тензометричного датчика.
Такий пристрій складається з гнучкого елемента, до якого кріпиться термістор. При навантажувальній напрузі резистор активує опір, рівень якого визначає деформацію.
Залежно від конструкції корпусу ваг використовуються різні типи тензодатчиків:
- Тензодатчики консольні або балочні - Встановлюються на ваги підлоги, силосні ваги, ваги підлоги з середньою вантажопідйомністю до 5-7 тонн. Такі тензодатчики використовуються, наприклад, у вагах для зважування тварин.
- Тензодатчики «Шайба» або Мембранний тензодатчик – застосовується у промисловості та на залізничному транспорті для виробництва автомобільних, автофургонних та бункерних ваг з масою зважування до 100 тонн. У них найбільше роботи.
- Тензодатчик S-подібної форми — використовується на кранах та інших підвісних вагах.
- Тензодатчики "бочка" або тензодатчики колонного типу є простими пристроями для підлогових ваг невеликої вантажопідйомності, пакувальних, торгових і навіть побутових ваг.
Розбираємося в характеристиках тензодатчиків
При виборі товару покупці звертають увагу на його характеристики. Тензодатчики є винятком. Традиційно пристрої включають наступний набір характеристик:
- Робоче навантаження
- Клас точності
- Матеріал
- Ступінь захисту IP
- Загальна помилка
- Повзучість
- Температурне відхилення чутливості
- Відхилення температури дорівнює нулю
- Вихідна чутливість
- Вхідний опір
- Вихідний опір
- Ізоляційний опір
- Нульовий баланс
- Діапазон температурної компенсації
- Діапазон напруги живлення
- Максимально допустима напруга живлення
- граничне навантаження
- Розривне навантаження
- Тип кабелю
Щойно ви навчитеся розбиратися в характеристиках тензорезисторів, вам буде простіше підбирати якісні деталі для точного вирішення ваших завдань. Тому рекомендуємо більш детально розглянути основні параметри.
Робоче навантаження — визначає максимально допустиму вагу, яку може виміряти тензодатчик. Насправді невеликі відхилення від цього числа не зашкодять пристрій і вплинуть з його роботу. Але варто відзначити два параметри «граничне навантаження» та «розривне навантаження», якіє фактичними показниками допустимого робочого навантаження.
Клас точності - характеристика, що визначається рівнем допустимої похибки. Найкращий клас похибки для тензодатчиків — C3.
Матеріали - Для якісного обладнання використовуються алюмінієві сплави та леговані сталі або нержавіюча сталь.
Ступінь захисту IP - Визначає ступінь захисту від вологи та пилу. Для тензодатчиків зазвичай використовується вищий клас IP – від 65 і від. Це означає, що пристрій можна використовувати у воді, вологому та запиленому середовищі.
Загальна помилка - Відсоток від загальної помилки устаткування, що ремонтується.
Повзучість – це повільна деформація елементів устаткування під впливом тривалої експлуатації. У терезах це проявляється як зміна індексу маси об'єкта в процесі зважування. Повзучість не повинна перевищувати 1-1,5% протягом 6 годин.
Максимально допустима напруга живлення в мережі повинна відповідати характеристикам, вказаним для конкретної моделі тензодатчика.
Межа навантаження — це максимально допустимий відсоток перевищення робочого навантаження, при якому ваговимірювальний датчик порушує правила.
Розривне навантаження – це максимально допустимий відсоток надлишкового робочого навантаження, що може призвести до неминучої фізичної відмови агрегату.
Тип кабелю — стандартно для підключення тензодатчиків використовується 4-провідна схема підключення. Іноді, наприклад, використовується 6-провідне з'єднання, коли сусідні тензодатчики мають великі відмінності у опорі кабелів.
Тензодатчики в Україні
Компанія Сфера Терезів продає різні види терезів для вирішення будь-якого завдання: від лабораторних терезів з точністю до 0,001 грама до автомобільних терезів з межею 100 тонн. Але це не все! У нашому інтернет-магазині представлено близько 30 моделей різних типів тензодатчиків до максимального навантаження 30 тонн. якщо ви:
- планувати ремонт ваг;
- ви хочете забезпечити безперебійну роботу свого вагового обладнання та хочете придбати запасні частини;
- займається виробництвом ваг;
- якщо потрібно оновити існуюче обладнання.
Для замовлення тензодатчика залиште заявку або номер телефону на нашому сайті. Наш менеджер зв'яжеться з вами для узгодження деталей покупки. Доставка по Україні будь-якою транспортною службою на вибір. Докладніше про умови доставки та оплати читайте у відповідному розділі інтернет-магазину.
Коментарі (0) |