реклама партнерів:
Головна › Статті › Невідома Україна
Невідома Україна
Російський імперіалізм: проблеми і перспективи
09-Чер-08 2968 4.3 4
Статистична довідка: Росія – найбільша за площею держава світу (17,1 млн квадратних кілометрів), володіє величезними природними ресурсами, територія Росії слабо освоєна і заселена.

„Хіба в Росії немає ніяких внутрішніх проблем, що вона всі свої зусилля концентрує на проблемах України і Грузії, а також інших пострадянських держав?”, запитують у мене студенти. „Що, росіянам вдома вже робити нічого і тому вони пхають свого носа до інших країн, грубо втручаючись у їхні внутрішні справи?”.

Шановні студенти і не тільки студенти, якщо у світі є країна, де внутрішніх проблем найбільше на планеті і які роками не вирішуються, то це саме Росія. Цілі її регіони зруйновані війною і вимагають щоденної копіткої роботи і величезної суми грошей на своє відновлення. Місто Грозний, столиця Чечні-Ічкерії, взагалі виглядає як Сталінград чи Берлін після Другої світової війни. Доріг немає, якщо ви в цьому сумніваєтеся, відсилаю вас до Інтернету. Введіть в одній із пошукових систем слово Рассія і ви там побачите таке... Нічого подібного в Україні немає і бути не може.

Проїжджаючи селами багатьох областей європейської частини Росії, складається враження, що по них пройшовся Мамай або Чингізхан. Ферми стоять розбиті, дороги у ганебному стані, земля не оброблена. Жах! І це в країні, яка отримує за нафту і газ величезні кошти. Школи стоять такі, що здається, їх будували ще за часів царя Гороха.

При всьому цьому російська Дума приймає рішення про будівництво російських гімназій, російських вищих навчальних закладів в Україні. При цьому називаються конкретні міста України, де це планується робити. Хіба це не божевілля і повний маразм російського імперіалізму?

З точки зору міжнародного права і всіх канонів міжнародних відносин Росія не має права приймати жодного рішення по території України. Хай би американці таке заявили, який би крик здійняли „наші” „комуняки” і „регіони”. Як би лаяли „проклятих америкосів” за втручання у внутрішні справи суверенної України. Та ви у себе наведіть хоча б елементарний порядок, а ви сунете свого носа до сусіда. А може то і не ніс. Хіба це не „звєріний оскал” російського імперіалізму?

Та ви побудуйте залізницю у себе, запустіть нарешті збудований і зруйнований БАМ. Чому ви відправляєте свої залізничні війська до Грузії? Вам уже нічого будувати на своїй території? Нічого подібного. Роботи непочатий край. Поїдьте до Росії і пересвідчитися у цьому самі.

Всім відомо, що всі імперіалістичні держави приречені на загибель, Причин цьому декілька. До однієї з головних саме і належить те, що імперіалістична держава спрямовує всі свої сили не на вирішення внутрішніх проблем, а отже і на самозміцнення, а на зовнішню експансію. Саме це служить одним із чинників неминучої внутрішньої саморуйнації цих країн.

Російський імперіалізм в цьому сенсі не є якимось винятком. Точно так діють і США. Ця країна теж має величезну кількість складних внутрішніх проблем. Однак вони десятиліттями не вирішуються. Не доходять руки, не вистачає коштів. Американці воюють в Іраку, Афганістані, утримують військові бази в багатьох країнах На це йдуть сотні мільярдів доларів. Їх би вистачило для будівництва житла сотням тисячам бездомних, на створення мільйонів робочих місць для безробітних тощо. Хіба не так? Але США не до того.

США поки що таке можуть собі дозволити. Але точно так намагається діяти і Росія, ВНП якої складає лише 7% від американського. Через це можна спрогнозувати на найближчі роки різке загострення внутрішніх протиріч як у США, так і особливо в Росії. Остання приречена на зникнення з політичної карти світу.

Геніальний український геополітик Ю. Липа, ще в 40-ві роки ХХ століття, в період найбільшого розвитку російського імперіалізму, який ставив перед собою завдання завоювати увесь світ, написав книжку „Розподіл Росії”. Нині його пророцтва починають збуватися. Росія неминуче буде розподілена в ХХІ столітті між Китаєм, ЄС і ісламським світом. Чим раніше цей розподіл відбудеться, тим краще для росіян. Через 20 років у Росії взагалі не залишиться ніякої альтернативи, як стати частиною Великого Китаю. Останній вже нині готовий віддати Росії 100-200 млн. переселенців. Землетруси і повені в Китаї лише прискорюють цей об’єктивний процес.

Україна має стати на той час достатньо сильною державою, щоб захистити свої етнічні землі в Росії під час її неминучого розпаду. Ми не повинні кидати напризволяще своїх одноплемінників в чорноземних областях Росії, на які вже націлилися нові імперіалістичні держави.

Петро Масляк,
віце-президент Академії наук вищої школи України, академік, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, доктор географічних наук (економічна та соціальна географія)
--------------------------------------------------------------------------------Коментарі (4)
avatar
1
Очередная антироссийская, даже антирусская статья. Особенно мне понравился такой пассаж "Росія неминуче буде розподілена в ХХІ столітті між Китаєм, ЄС і ісламським світом. Чим раніше цей розподіл відбудеться, тим краще для росіян". За что же вы так русских ненавидете? Что они вам плохого сделали? Теперь откинем это проплаченное враньё и посмотрим правде в глаза.
Россия сегодня имеет инвестиционный рейтинг и 200 миллиардов фунтов в золотовалютных резервах, занимая по этому показателю третье место в мире. Рубль, некогда нелюбимый, стабильно падающий и даже плохо нарисованный, сегодня силен и стабилен. Темп экономического роста - более 7 процентов в год: эксперты предсказывают, что к 2020 году экономика вырастет в два с половиной раза и выйдет на пятое место в мире. Ещё в 2002 году четверть населения жила за чертой бедности. Но сегодня таких людей уже 12 процентов, и их число все падает. В стране появился средний класс, состоящий из крепких профессионалов. Реализуется программа перевооружения армии стоимостью в 94,5 миллиарда, в результате которой к 2015 году половина нынешней военной техники будет заменена на новую: будут построены новые системы межконтинентальных ракет, новый радар раннего предупреждения и новые сверхзвуковые бомбардировщики. Флот получит более 30 новых кораблей, в том числе авианосцы; уже идет строительство трех новых подводных лодок. Первая из них, 'Юрий Долгорукий', встанет в строй в конце 2008 или в начале 2009 года и будет нести 12 ракет. 'Адександр Невский' и 'Владимир Мономах' будут нести по 16 ракет каждая. На каждой ракете можно разместить до 10 боеголовок. Созданётся незаметный для радаров 'истребитель пятого поколения'; который будет летать уже в 2009 году. Сегодняшние россияне - это уже не тот забитый народ из советского прошлого. Люди пользуются интернетом (более 25% россиян имеют дома интернет), многие выезжают за границу, птешествуют, отдыхают.
После церкви русские молодожены идут возлагать цветы к вечному огню - памятнику павшим в Великой Отечественной войне. Никто не заставляет их это делать, все идет изнутри - но именно эти чувства и именно это гордость объединяет всех, кто живет в России. Именно в этом их сила - а не в ядерной боеголовке и не в бочке с нефтью.
avatar
2
"За что же вы так русских ненавидете?" - спрашивает комментирующий Олег. Что за бред? Ведь автор комментария прекрасно знает, что вопрос же не в этом. А если не знает, то поясню. Не к самым русским - простым людям, а к российским политиканам, которые видят Украину как свою вотчину. Ну пора бы уже раз и навсегда признать, что Украина - не Россия... И вообще - отпустите нас, украинцев, от себя, тем более если вы пытаетесь сбросить на нас бомбы (из сказанного однажды Президентом России). Не держите нас при себе. Мы хотим жить отдельным, свободным государством, и общаться с вами, как братья. Ездить в гости друг к другу, не враждовать, не нести зла на братьев - славян и так далее... Просто (извините за повтор-тавтологию) возьмите и отпустите. И тогда будет все хорошо! А может вы боитесь, что тогда, когда вы не будете мешать, в Украине значительно возрастет уровень жизни в отличие от российской действительности? Но, как известно, зависть - не благодарное занятие и она может съесть тех, от кого она исходит. Не правда ли?
avatar
3
Дякую Олегу, що сам довів: сила Росії " в ядерной боеголовке и в бочке с нефтью". Для цього варто перечитати коментар -- чим гордиться автор? Ракетами, підводними човнами, ростом економіки, яка базується на тій таки нафті...
avatar
4
Что за бред эти комментарии Сергія и Василя? 2007 год стал самым успешным годом для российской экономики за последние восемь лет. За это время российский ВВП вырос на 70 процентов. В среднем за восьмилетие подъем российского ВВП составил 6,8 процента в год, в 2007 году, по разным оценкам, - от 7,3 до 7,6 процента. Темпы прироста инвестиций в основной капитал превышают 20 процентов, что делает Россию одной из самых быстро развивающихся стран мира. В 2007 году Россия по классификации Всемирного банка вошла в восьмерку крупнейших экономик мира, реально закрепив за собой статус полноценного члена политической "большой восьмерки". Что еще более важно, так это сокращение отставания от развитых стран по уровню жизни. Если в 1999 году уровень реального ВВП на душу населения составлял всего 18 процентов от уровня США, то уже в 2002 году этот показатель достиг 22 процентов, а в 2005 году - 29 процентов. Это официальные данные Федеральной службы государственной статистики, которая представила окончательные результаты международных сопоставлений ВВП по 55 странам мира по данным за 2005 год, исчисленные и опубликованные Организацией экономического сотрудничества и развития (ОЭСР). Результаты уже объединены с результатами сопоставлений в других странах мира и опубликованы Всемирным банком.
Хватит очернять Россию и её руководство! Россия проводит независимую внешнюю политику и не перед кем не заискивает! Никому ничего не лижет. В отличие от господина Ющенко! Вот такие статьи как "Російський імперіалізм: проблеми і перспективи" это враньё! Эти господа спят и видят как бы укусить Россию, может кто-то из-за океана похвалит их?
avatar