Особливості продажу деревини в Україні
Офіційний продаж необробленої деревини в Україні можливий через Українську енергетичну біржу. Це зручна платформа, зареєструватися на якій можуть компанії з різних регіонів. УЕБ дозволяє усім зацікавленим юридичним особам вести торги енергоресурсами, зокрема деревиною https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-brusok-dereva-za-privablivou-tsinou-na-litsenzovanij-birz/. Головною метою біржі є швидка та безпечна реалізація необробленої деревини та пиломатеріалів.
На реалізацію від лісових господарств поступає деревина з твердих порід, кругляк, серед яких найпопулярніші дуб і сосна. Вартість 1 кубометра хвойної породи стартує від 800 грн, а листяної – від 600 грн. Що стосується тендерів, то тут початкова ціна становить 150 тис. грн.
Основні переваги участі у торгах на УЕБ
Плюсами продажу лісоматеріалів на біржі можна назвати:
- однакове ставлення до всіх учасників;
- формування ціни на ринкових засадах;
- широке коло потенційних покупців;
- широкий вибір представлених позицій;
- висока ліквідність;
- громадський контроль;
- простота подачі онлайн-заявки на участь в аукціоні.
Крім того, слід відзначити наявність здорової конкуренції та прозорі умови реєстрації й ведення торгів, мінімальний рівень корупції, а також доступний рівень комісійних, які потрібно сплатити для того, щоб стати покупцем чи продавцем деревини.
Як взяти участь у торгах
Кожен, хто бажає взяти участь у торгах, має:
- заповнити електронну заяву-анкету на сайті УЕБ;
- ознайомитись із переліком торгових сесій у календарі торгів;
- подати заявку в електронній системі;
- сплатити відповідні збори;
- надати документи, визначені в інформаційній довідці про проведення аукціону.
Зареєструватися на УЕБ і взяти участь в аукціоні нескладно. А от як збільшити прибуток і правильно здійснювати онлайн-продажі, варто знати та розуміти кожному бізнесу, який планує продаж лісоматеріалів.
До початку торгів компанія має визначитися з ринком збуту, знайти надійного постачальника деревини та розробити потужну маркетингову стратегію. Також необхідно проконтролювати якість продукції, визначити рентабельність і зробити облік запасів. Важливим є і фінансове планування. Враховуючи ці фактори, можна очікувати на отримання високого прибутку після електронних торгів.
Чому підприємці обирають електронні аукціони?
Замовники та постачальники можуть реєструватися на торги з будь-якого куточку планети. Якщо були порушені правила, можна подати апеляцію. До всіх учасників однакове ставлення. Рішення замовника завжди зважене й обґрунтоване. І майже всі угоди ведуть до довготривалої співпраці. Це вигідно для продавця, оскільки йому більше не потрібно шукати клієнта. Крім того, лісоматеріали, що виставляються на аукціоні, за вартістю нижче, ніж на ринку, але мають високу якість. Ба більше, електронні торги позитивно впливають на економіку країни, адже це податки, розвиток бізнесу, відсутність корупційних схем.
Коментарі (0) |