реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Зустріч Видавничого дому «Києво-Могилянська академія» з читачами Чернігова

18-Лют-10 1103 5.0 1
"18 лютого – день народження Джеймса Мейса" – підкреслила директор Видавничого дому «Києво-Могилянська академія» Віра Соловйова під час відкриття зустрічі з читачами, науковцями, викладачами й студентами у Чернігівській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні. Мейс першим визначив цей злочин як геноцид. Це й стало приводом для організації у Чернігові презентації видань Видавничого дому «Києво-Могилянська академія».

На честь Джеймса Мейса читачам представлено чотирьохтомник «Великий голод в Україні 1932–1933 років» – матеріали Конгресово-президентської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932-1933 рр., підготовлених ним як виконавчим директор комісії. Презентував автор проекту цього видання, завідувач відділу історії України 20-30-х рр.. XX ст. Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор Станіслав Кульчицький.

Том І–ІІІ містить свідчення очевидців для Комісії Конгресу США. Це розповіді емігрантів з України, що були зібрані продовж 1983–1984 рр. за спеціальною методикою oral history і є доказом геноциду українського народу. Ключова акція уряду (конфіскація усіх продовольчих продуктів тривалого зберігання в українських селах у січні 1933 р.) була здійснена на основі усних вказівок. Вона може бути встановлена тільки за подібністю дій чекістів і комнезамівців у різних селах України, засвідченою людьми, які бачили такі дії на власні очі. Тому свідчення є одним із найцінніших джерел з історії колективізації та Голодомору в Україні 1932–1933рр. Том IV – Звіт Конгресово-президентської Комісії США з дослідження Великого голоду 1932–1933 рр. в Україні.

Відомий історик вперше познайомився з Мейсом ще у 1990 р. й вони тісно співпрацювали. Справа щодо вивчення Голодомору 1932 – 1933 рр., яку у 1986 – 1987 рр. розпочав американський дослідник, завершена українськими істориками – це вже не біла пляма історії. С. Кульчицький, оцінюючи сучасний стан країни, зауважив, що Дж. Мейс правий – Україна є постгеноцидним суспільством.

Професор Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка, доктор історичних наук Сергій Леп явка представив читачам й високо оцінив дві монографії «Українська національна революція XVII аз. (1648-1676 рр.)» академіка Валерія Смолія і професора Валерія Степанкова і Тараса Чухліба «Козаки та яничари. Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500-1700рр.».

Приємним сюрпризом для чернігівців стала інформація В. Соловйової, що у рейтингу найпопулярніших видань серед читачів Видавничого дому «Києво-Могилянська академія» є і книга відомого чернігівського мазепознавця Сергія Павленка «Військові кампанії доби гетьмана Івана Мазепи в документах».
Сергій БУТКО,
представник Українського інституту
національної пам’яті у Чернігівській області
Теги:Джеймс Мейс, Станіслав Кульчицький, Бутко, Києво-Могилянська академія, Сергій Павленко


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Вітаємо славетного чернігівського дослідника з народним визнанням!!!
avatar