Зобов’язання по скороченню на 20% викидів по Кіотському протоколу не відповідають інтересам України

Костенко, який 1997 року підписував Кіотський протокол, нагадав, що «Україна отримала найкращі умови, які дозволяли за рахунок торгівлі квотами поступово модернізувати економіку з максимальною вигодою для національного виробника». Він зазначив, що «нинішній поспіх у змаганнях щодо скорочення викидів за радянським принципом «пятілєтку за чєтирє года» обернеться для України колосальними втратами».
«По-перше, Україні конче потрібно зіскочити з російської "газової голки", перевівши свої ТЕЦ (а це більше 40% виробництва електроенергії) з російського газу на українське вугілля, -- зазначив лідер УНП. - Виграш подвійний, бо – зменшуємо імпорт і нарощуємо власне виробництво, хоча при цьому зростатимуть валові викиди парникових газів».
По-друге, за словами політика, «без різкого збільшення виробництва, – а це знову викиди, – Україні не вдасться збільшити ВВП та підвищити рівень життя, який є одним з найнижчих в Європі». Костенко переконаний, що «робити сьогодні усьому світу поступки виключно українським коштом – це піклуватися більше сусідом, а не власною родиною».
Він нагадав, що «попри свій підпис у Кіото, США так і не ратифікували угоду, хоч саме ця країна є найбільшим емітентом парникових газів». За словами політика, «Китай також не хоче підписувати Кіотські угоди, бо побоюється втратити темпи економічного розвитку». «В умовах світової економічної кризи країни-учасники договору щодо зменшення викидів парникових газів, - в першу чергу, Канада, - призупинили і своє членство, і свої зобов'язання», - констатував лідер УНП.
Він порівняв зобов’язання скоротити викиди на 20% до 2020 року з іншими стратегічно невдалими рішеннями, - поспішною передачею ядерної зброї Росії, через яку Україна змушена була самостійно вирішувати проблеми ядерного роззброєння, а також непродуманим вступом в СОТ, через який потребують змін більше 300 позицій митних тарифів.
Прес-служба Української народної партії
Коментарі (0) |