реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Знову атакує амброзія

06-Жов-11 1202 0.0 1
У Чернігівській області запроваджено карантинний режим через виявлено значних площ розповсюдження карантинного бур`яну – амброзії полиноподібної.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Володимир ХОМЕНКО.

Згідно з розпорядженням, карантинний режим введено у 18 районах Чернігівщини та містах Прилуки і Чернігів. На цих територіях площа розповсюдження амброзії досягає майже 1330 га. Нові площі розповсюдження амброзії виявлено у 7 районах Чернігівщини, найбільша – в обласному центрі у парку Комсомольський (2 га).

"Запровадити карантинний режим та встановити регульовану зону в межах цих районів", - сказано у документі.

Розпорядженням голови ОДА створено робочу групу з ліквідації насаджень амброзії на території області та затверджено її склад. Також розпорядженням схвалено перелік заходів для боротьби з карантинним бур`яном. Серед них – обробка дозволеними для використання в країні гербіцидами, скошування та виривання рослин з коренем.

У документі також зазначається, що здійснення заходів з локалізації та амброзії проводиться за рахунок землевласників і землекористувачів, юридичних і фізичних осіб, закріплених за територією.

Довідка УНІАН. Амброзія полинолиста – однорічна рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий – належить до карантинних бур`янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров`ю людини.

У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний полін


P.S. На цю загрозу неоднарозово звертала увагу "Сіверщина":

"УВАГА! Чернігів атакує амброзія. ФОТО" http://siver.com.ua/news/uvaga_chernigiv_atakue_ambrozija/2010-07-26-5407

"Крім викидів сірки Чернігів може атакувати пилок амброзії?!"
http://siver.com.ua/news/krim_vikidiv_sirki_chernigiv_mozhe_atakuvati_pilok_ambroziji/2011-08-30-8629Теги:амброзія, Чернігівська ОДА, карантин


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
На цю загрозу неоднарозово звертала увагу "Сіверщина" і УНП:

"УВАГА! Чернігів атакує амброзія. ФОТО"
http://siver.com.ua/news/uvaga_chernigiv_atakue_ambrozija/2010-07-26-5407

"Крім викидів сірки Чернігів може атакувати пилок амброзії?!"
http://siver.com.ua/news/krim_vikidiv_sirki_chernigiv_mozhe_atakuvati_pilok_ambroziji/2011-08-30-8629
avatar