реклама партнерів:
Головна › Новини › Проблема
Жителі проти забудовників
15-Груд-11 1407 0.0 0
Привокзальний ринок вже давно став торговим центром, де чернігівці можуть придбати овочі, фрукти за гуртовими цінами. Майже поруч, через ряж п’ятиповерхових будинків, відносно недавно з’явився інший торговий центр — бази, де можна придбати одяг, взуття, іграшки за досить помірними цінами. Особливо полюбляють навідуватися сюди білоруси. Тож цілком закономірно, що підприємливі особи прагнуть розширити межі цих торгових площ і об’єднати їх.
Найбільш короткий шлях для цього — використати асфальтовану доріжку між п’ятиповерховими будинками № 45 і №47 по вул. Щорса.

20 листопада мешканці будинків помітили, що невідомі чоловіки почали випилювати і вирубувати дерева між будинками. Коли обурені жителі почали вимагати пояснень, ті сказали, що діють згідно з наказом керівників будівництва, яке ведеться поруч, біля магазину «Насіння». Там чернігівська фірма «Лігаінвестбуд» зводить магазин, торговий павільйон та автостоянку. Очолили «спротив» мешканці будинку пенсіонер Володимир Осовіцький та викладач філософії Олександр Крук.
Після скандалу вирубування дерев було припинено, а у прокуратуру, мерію і до нас у газету полетіли заяви із проханням про допомогу з численними підписами.

«Вони планують тут незаконно провести каналізацію, під’єднавшись до нашої труби, «розблокувати» дорогу для автотранспорту. Ці будинки належали свого часу «Укрзалізниці», і тут живуть переважно ті, хто працює на залізниці. Коли ми були в підпорядкуванні Києва, нас ніхто не «чіпав». Асфальтна доріжка між будинками, що веде від вулиці Щорса до вулиці Жабинського, використовувалася водіями, аби швидко доїхати, вночі на неї заганяли фури. Це все створювало дискомфорт для жителів, тож один із мешканців, ветеран війни, добився того, щоб доріжку заблокували і вона стала непроїзною», — пояснив пан Володимир.

Наступне зіткнення сталося через кілька днів, коли приїхали робітники і екскаватором почали рити яму. Мешканці будинків, які вибігли, мало не лягаючи під ківш екскаватора, зупинили роботи. Тоді ж ковшем екскаватора було пошкоджено частину асфальту біля будинку.

Коли втретє розпочалися роботи і коли знову невгамовний пан Осовіцький вийшов протестувати, до скандального будинку приїхав представник забудовника Олександр Беспалов та відповідальний за охорону будівництва екс-правоохоронець Алієв, представники ЖЕКу, прокуратури, прибув навіть дільничний міліціонер. Останній почав словесний конфлікт з Осовіцьким, який звинуватив його в тому, що це саме він є співвласником майбутнього магазину і керує будівництвом.
«Командувати робочими я ніяк не міг, — пояснив Алієв, — тому що вони підпорядковуються «Черніговводоканалу», який підводить комунікації до об’єкта. А Осовіцький так негативно налаштований, тому що його дружина — теж підприємець і не зацікавлена в появі конкурентів».

Підприємці продемонстрували документи, де, за їхніми словами, знаходилися всі необхідні дозволи.
Знайти якийсь компроміс запропонував Олександр Беспалов. Через деякий час у приміщенні ЖЕКу пройшла зустріч між представниками будівельної компанії та жителями п’ятиповерхівок. Будівельники пообіцяли чернігівцям облагородити територію їхнього дворика, побудувати дитячий майданчик.
«Це добре, що вони пообіцяли, — коментує Володимир Володимирович, — але чи виконають вони свої обіцянки після завершення будівництва»?

На сьогодні роботи тривають, але надзвичайно обережно. Забудовники довели, що документи на прокладання каналізації у них є, але без вирубки дерев та пошкодження асфальтного покриття. Комісія, що приїхала на місце будівництва, склала відповідний акт про знищення дерев. Дорогу будівельники теж обіцяють наново заблокувати.

Олександр ЯСЕНЧУК

Цю та інші гострі статті читайте в газеті "Сіверщина", яку можна передплатити у кожному відділенні пошти -- у випадку відмови звертайтеся до редакції за телефоном 4-92-83


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:забудовники, Чернігів, Привокзальний ринок


Читайте такожКоментарі (0)
avatar