реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Замість льону - гарбузи

ФГ «Льон-канат», яке займалось вирощуванням і первинною переробкою льону на Городнянщині (Чернігівська обл.), перепрофілювалось.

Як говориться у повідомленні Городнянської міської ради, через війну в Україні зовсім не залишилося підприємств, які б купували льоноволокно для подальшої переробки.

«Тому підприємство відмовилось від льонарства і перейшло на вирощування зернових. Але вартість збуту товарного зерна також падає щороку. Щоб подолати кризові явища й лишитись ефективними в аграрному секторі, у ФГ «Льон-канат» прийняли непросте рішення — взятись за вирощування гарбузів», — зазначили у відомстві.

Керівник фермерського господарства Микола Степанцов розповів, що вони вже переробили сівалку під стандарти гарбузових посівів з міжряддями 1,4 м та замовили необхідне обладнання для збирання і переробки майбутнього врожаю — три комбайни, мийку і сушарку для зерна.

«Підприємство планує засіяти всі 300 га наявних земель двома сортами гарбузів. Половину площ — елітою сорту Український багатоплідний і ще половину — насінням першої репродукції ранньостиглого сорту Китайка», — уточнили в господарстві.

На сьогодні ФГ «Льон-канат» повністю розрахувалось із пайовиками і громадою за оренду землі, дає роботу чотирьом найманим працівникам і ще двох запросять на період збирання врожаю.
"Агропортал"Теги:Городнянська громада, льон, фермери, Гарбузи


Читайте такожКоментарі (0)
avatar