реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Замість 22- х районів буде 4

Особливості адміністративної реформи на Чернігівщині обговорили на нараді в обласній державній адміністрації за участю голів обласних ради і адміністрації Ігоря Вдовенка та Андрія Прокопенка, заступників голови обласної ради та керівників депутатських груп та фракцій.

Депутатами обласної ради було запропоновано створити п’ять, шість, сім, і, навіть, десять районів. Як повідомив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, «в нашій дискусії з Мінрегіоном ми вже пропонували створити в нашій області шість районів. Але Мінрегіон виходить з загальноукраїнських критеріїв і для всіх областей співмірних з нашою було прораховано створення саме чотирьох районів.»

Нові владні структури на районному рівні координуватимуть діяльність територіальних органів виконавчої влади та наглядатимуть за законністю рішень органів місцевого самоврядування.

А всі послуги для населення – адміністративні, соціальні, медичні, освітні та інші, – як це відбувається і зараз, будуть надаватися на рівні ОТГ.

Критерії формування районів запропоновані Мінрегіоном наступні:
✅ компактність, географічна цілісність, нерозривність території;
✅ чисельність постійного населення не менше ніж 150 тисяч осіб;
✅ зона доступності районного центру — до 60 кілометрів по автомобільних дорогах з твердим покриттям.

Адміністративними центрами можуть бути визначені міста-обласні центри, міста, з чисельністю населення не менше ніж 50 тисяч осіб, або населені пункти, де проживає більше ніж 10 тисяч осіб, за умови, що на території потенційного району живе більше 150-ти тисяч осіб.

Виходячи з цих критеріїв в області можливе створення чотирьох районів:
✅ Чернігівського,
✅ Ніжинського,
✅ Прилуцького,
✅ Сіверського або Північного, центр якого ще не визначений остаточно.Теги:районні ради, Андрій Прокопенко, Чернігівська ОДА, адміністративна реформа


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0
1
Чудове поєднання княжо-козацьких традицій із завданнями сучасного державотворення!
За площами, назвами, центрами районів, два з яких - княжі столиці, два інших - полкові міста.
avatar