Головна › Новини › ПОГЛЯД
Забуті братські могили Чернігова (ФОТО)
22-Чер-13 1473 0.0 0
Кожний народ, що пишається перемогами, одержаними в боротьбі за свободу і незалежність своєї батьківщини, повинен свято шанувати пам'ять втрат, понесених в ім'я цих перемог.
За офіційними даними на державному обліку як пам’ятки культурної спадщини на території Чернігівської області перебуває 1804 пам’яток, пов’язаних з подіями Другої світової війни, в т. ч. 1179 військових поховань.


Скільки в області є поховань загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни, в т.ч. цивільного населення, насправді не знає ніхто.
Однак дивлячись на стан не тільки братських могил, але й пам’ятників на честь переможців, побудованих у 60-70-х роках минулого століття, важко повірити у щирість заяв можновладців і так званих «антифашистів» про те, що ті хто здобував Перемогу у цій війні, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.
І це стосується не тільки могил і пам’ятників, розташованих у забутих владою і нащадками сілах області, але й у самому Чернігові.
Одна з таких забутих братських могил знаходиться на Валу, друга - на улиці 50 років Перемоги на Бобровиці, третя – на старому Руському кладовищі по вул. Старобілоуська, 6.

Можновладці ж кожного 22 червня традиційно обмежуються покладанням квітів тільки Могили невідомого солдата на Болдиних горах та до відреставрованої братської могили загиблим у 1943 році красноармійцям, могилам Попудренка і Капранова у сквері біля облдержадміністрації і міськради.

І це в той час коли тільки в самому Чернігові знаходить щонайменше ще 15 братських могил загиблих у роки Другої світової війни наших співвітчизників, які потребують реконструкції.

Сергій Соломаха


Братська могила на ВалуБратська могила спалених 22 лютого 1943 року нацистами жителів села Бобровиця, розташована на улиці 50 років ПеремогиБратська могила на старому Руському кладовищі по вул. Старобілоуська, 6

Коментарі (0)
avatar