Головна › Новини › Поради
За кермом — не спати!
15-Лис-10 1046 0.0 1
Німці придумали, як покращити безпеку на дорогах. Після десятої вечора подружжя пенсіонерів вирушає на своєму мінібусі Volkswagen автобаном А81 у південному напрямку. Раптом ззаду в автобус врізається легковик. Його водій заснув за кермом. Одна особа тоді дістала тяжкі поранення, двоє – легкі.

Нова техніка, яку розробили вчені інституту ім. Фраунгофера, має допомогти уникнути подібних ситуацій у майбутньому. «На нашій ділянці кілька разів на місяців трапляються ДТП, у яких секундний сон зіграв певну роль», - каже Ульф Дітер з дорожньої поліції. За даними Німецької ради з питань безпеки на дорогах, кожна четверта аварія зі смертельним результатом у ФРН була пов’язана з тим, що водій на деякий час заснув.

Темрява – не перепона

Таким чином, значення технічного запобіжника сну за кермом важко переоцінити. Розробили його вчені Фраунгоферського Інституту цифрових медіа-технологій, що має філії в Нижній Саксонії та Тюрінгії. Вони вже ведуть переговори про її застосування з кількома автовиробниками.

Система називається англійською Eye Tracker, вона стежить за рухом очей водія. Це роблять дві камери, які в трьох вимірах фіксують кожний рух очей. Водій цього не помічає, бо камери працюють в ультрачервоному спектрі, який недоступний для сприйняття людським оком. Тому Eye Tracker працює навіть у повній темряві, або коли на водієві темні окуляри.

Лінза з мобільного телефону

Щойно водій трохи заплющить очі або почне рухати своїми віями повільніше, ніж звичайно, система вмикатиме сигнал «тривога!». «Можливо, це буде лампочка, гучний сигнал або вібрація керма», - каже Франк Клефенц, один із розробників системи.

Прототип поки що не готовий до комерційного використання – у нього великий об’єктив, і загалом усе обладнання займає багато місця. У разі серійного виробництва, Eye Tracker стане компактнішим. «Для цього буде достатньо маленьких лінз, які зараз використовують у мобільних телефонах», - каже Клефенц. Їх можна майже непомітно вмонтувати, наприклад, у дзеркало заднього виду чи збоку від лобового скла.

Джерело: [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6222790,00.html]DeutscheWelle[/url]Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:аварія, сон за кермом, дорога


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
АНЕКДОТ В ТЕМУ:

Франсуа, бледный как смерть, рассказывает своим друзьям:
- Я сел в такси и сразу понял, что за рулем - ас. Как уж он лавировал между машин, увиливал от грузовиков, проскакивал буквально под носом у пешеходов! Но по - настоящему я испугался уже потом. Когда мы приехали, он достал лупу, чтобы посмотреть на счетчик.

Шел 2080 год...
Светофор... останавливается запорожец... и ему в жопу влетает Ламборджини диабло... из запорожца вываливаются 2 жлоба подваливают... к ламборжджини... открывают дверь... вытаскивают водителя из машины... подводят к своей... показывают на погнутый бамбер... и говорят...
- Нет, чувак, ты представляешь скока ты теперь нам должен за этот раритетный экземпляр..?

avatar