Головна › Новини › Гарячий коментар
Wikileaks: пристрасті тривають
04-Груд-10 900 5.0 0
Суперечлива організація Wikileaks, яка оприлюднила в Інтернеті конфіденційну переписку американських дипломатів, повідомила, що її вебсайт відновив роботу після того, як його було закрито через масові кібернетичні напади, інформує BBC Ukrainian

Раніше вебсайт закрила компанія, яка надає їй послуги домену. Тепер вебсайт Wikileaks має новий швейцарський домен.

Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі, фактично у Wikileaks забрали Інтернет-адресу, що означало, що вебсайт не може працювати, якщо не знайде новий домен.

Компанія EveryDNS.net твердить, що припинила надання послуг через масові кібернетичні напади на Wikileaks.

EveryDNS.net каже, що під загрозою була ціла інфраструктура компанії, яка забезпечує доступ до тисяч вебсайтів.

Wikileaks твердить про спроби перешкодити її діяльності відколи вебсайт почав оприлюднювати таємні документи про американські дипломатичні відносини та військову діяльність.

Тим часом засновник Wikileaks попередив спільноту: "Якщо зі мною щось трапиться, документи виходитимуть автоматично", повідомляє Українська правда

Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж заявляє, що всі секретні матеріали, які є в розпорядженні сайту, будуть опубліковані навіть у разі його смерті.

Про це він сказав під час інтернет-конференції на сайті британської газети Guardian, повідомляє Інтерфакс.

У контексті розмови про загрозу життю творців Wikileaks Ассанж уточнив, що всі матеріали, які є в розпорядженні організації, надходять у зашифрованому вигляді.

За його словами, якщо щось трапиться з творцями Wikileaks, ключові частини цих документів будуть оприлюднені автоматично.

Він також підкреслив, що значні масиви документів вже є в розпорядженні представників різних ЗМІ.

На питання, чи не варто було Wikileaks зберегти анонімність, Ассанж пояснив, що спочатку він був прихильником такої ідеї.

За його словами, він хотів створити щось на зразок спільноти, що виступає під ім'ям Ніколя Бурбакі (колективного псевдоніма групи математиків).

Проте потім стало очевидно, що необхідне якесь конкретне обличчя, яке буде нести публічну відповідальність.

На запитання про долю тих документів, які були анонсовані, але наразі недостпуні на сайті організації, Ассанж зазначив, що частина з них благополучно викладена на "дзеркала" закритого сайту. оrg, а інші стануть доступними після врегулювання всіх технічних питань.

Він підкреслив, що останнім часом творцям Wikileaks доводилося витрачати час не тільки на підготовку матеріалів, але і на захист від атак влади США.

"Але будьте впевнені, я буду вкрай розчарований, якщо три з половиною роки роботи моєї команди не стануть доступними широкій громадськості", - сказав Ассанж.Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Джуліан Ассанж, WikiLeaks


Читайте такожКоментарі (0)
avatar