Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Вояки УПА з Чернігівщини
28-Бер-18 516 3.0 0
Гортаючи підшивку «Сіверщини» ( ще коли вона звалася «За Україну») – це 1993 рік, натрапив на список вояків УПА з нашого краю. Судячи з того, що всі вони вступили в УПА у 1943- 1944 роках, можна виснувати, що були вони червоноармійцями, а внаслідок агітації та, можливо, потрапляння в полон до повстанців, стали українським патріотами. Список цей первісно був опублікований доктором історичних наук Володимиром Сергійчуком у журналі «Військо України» .

Отже, список наших земляків, який доводить: Чернігово- Сіверщина – не дике поле національної боротьби. Цифри – дата вступу в УПА. Всього були люд з сіл. І – зверніть увагу! – з Нової Басані був Чорний Ворон!

1. Алексієнко Яків (Алексіїв), с. Радомка Холминського району, 10.12.1943,
2. Авдієвський Іван (Столбинов), м. Холми, 10.12.1943,
3. Алексієнко Петро (Правда), с. Радомка, 10.12.1943,
4. Сакун Олексій (Рибак), с. Браниця Бобровицького району, 30.05. 1943,
5. Барабаш Микола (Небувалий), м. Борзна, 20.05.1943,
6. Безкоровайний Матвій, с. Вересоч Куликівського району, 16.12.1943,
7. Безкоровайний Іван, с. Вересоч Куликівського району, 16.12.1943,
8. Брагинець Іван (Хмара), с. Ковпита Коцюбинського району, 16.12. 1943,
9. Бордаков Іван (Соловей), м. Холми, 10.12. 1943,
10. Ворона Василь (Ворон), с. Погорільці Холминського району, 20.11. 1943,
11. Висоцький Марко (Скрипка), с. Камка Холминського району, 10.12. 1943,
12. Ворона Дмитро (Вяткін), м. Холми, 10.12. 1943,
13. Гамоненко Кость (Зима), с. Тополя Козелецького району, 1.01. 1944,
14. Горбач Іван (Литвин), с. Радомка, 10.12. 1943,
15. Горн Павло (Голуб), с. Перелівка Холминського району, 10.12. 1943,
16. Денисенко Карпо (Борисенко), с. Рудня Холминського району, 10.12. 1943,
17. Деньчуй Іван (Обрій), м. Холми, 10.12. 1943,
18. Демченко Мефодій (Крун), м. Холми, 17.12. 1943,
19. Дзюбенко Максим Тимош. (Снігур), с. Ядлівка Новобасанського району, 1.01. 1944,
20. Яременко Мусій ( Сірий), м. Холми, 17. 11. 1943,
21. Євтушенко Федір (Красний), с. Радомка, 10.12. 1943,
22. Журба Іван (Орленко), с. Хрещатик Олишівського району, 16. 12. 1943,
23. Жовтий Григорій (Угадай), с. Погорільці, 10.12. 1943,
24. Зірий Іван (Явір), с. Ядлівка, 10.01. 1944,
25. Іщенко Григорій (Нечай), с. Погорільці, 10.12. 1943,
26. Івахінко Микола (Око), с. Камка, 10.12. 1943,
27. Коваленко Михайло (Шишка), с. Карповичі Семенівського району, 1.04. 1943,
28. Калюжний Павло (Кавказький), с. Сиволож Комарівського району, 1.01. 1944,
29. Каток Степан (Катовський), с. Радомка, 10.12. 1943,
30. Кривоший Іван (Кривда), с. Перелів Холминськогорайону (можливо, Перелюб, але я подаю так, як розшифрував записи історик), 10.12. 1943,
31. Кожедуб Іван (Наливайко), с. Радомка, 10.12. 1943,
32. Кубрак Михайло (Вольний), м. Холми, 17. 11. 1943,
33. Кубрак Гнат (Щаміль), м. Холми, 17. 11. 1943,
34. Колинченко Степан (Шуляк), м. Холми, 17. 11. 1943,
35. Ковтун Михайло (Яструб), м. Холми, 17. 11. 1943,
36. Кривоший Микола (Сокіл), с. Перелів, 10.12. 1943,
37. Коробенко Ігор (Заєць), м. Холми, 10.12. 1943,
38. Корх Назар (Сорока), м. Холми, 10.12. 1943,
39. Кубрак Михайло (Василенко), м. Холми, 10.12. 1943,
40. Кравченко Микола (Сорокін), м. Холми, 10.12. 1943,
41. Косцюк Ігнат (Голуб), м. Холми, 10.12. 1943,
42. Кушнір Василь (Чапай), с. Тихонівська Новослобідка Сновського району, 10.12. 1943,
43. Куліда Василь (Боцман), с. Радомка, 8.12. 1943,
44. Костюк Олексій (Чапаєв), с. Холомці Холминського району, 10.12. 1943,
45. Карбенко Петро (Думай), м. Чернігів, 16.12. 1943,
46. Каліш Костянтин (Чифік), с. Линовиця Прилуцького району, 3. 11. 1943,
47. Лук’яненко Юрко (Степовий), м. Нова Басань, 1. 01. 1944,
48. Левченко Олександр (Веселий), с. Крупичполе Ічнянського району, 1. 01. 1944,
49. Любенко Федір (Печура), с. Юськова Гребля Остерського району, 10.12. 1943,
50. Литвин Дмитро (Зуй), м. Холми, 10.12. 1943,
51. Лузан Ілля (Голуб), с. Великий Листвен Тупичівського району, 10.12. 1943,
52. Литвиненко Віктор (Дмитренко), с. Гужівка Ічнянського району, 1.01. 1944,
53. Лисник Віталій (Свисток), с. Червоні Хати Щорського району,
54. Лях Іван (Орел), м. Нова Басань, 1.01. 1944,
55. Маругий Василь (Байда), с. Демаївка Ніжинського району, 10.12. 1943,
56. Макаренко Іван (Ілляшенко), с. Перелюб Холминського району, 10.12. 1943,
57. Малашенко Григорій (Зозуля), с. Камка, 10.12. 1943,
58. Миласич Михайло (Журавель), м. Холми, 17. 11. 1943,
59. Максименко Іван (Орел), м. Холми, 17. 11. 1943,
60. Майборода Анатолій (Бондаренко), с. Гаврилівка Талалаївського району, 1.04. 1944,
61. Маленький Іван (Орлик), с. Макарівка Бобровицького району, 8.08. 1943,
62. Малярик Віктор (Ярмак), м. Чернігів, 20.06.1943,
63. Омельяненко Микола (Лисиця), м. Холми, 10.12. 1943,
64. Ононченко Афанасій (Високий), м. Холми, 10.12. 1943,
65. Прокопович Федось (Грізний), с. Дроздівка Куликівського району, 16. 12. 1943,
66. Петренко Ігор (Молотов), с. Перелюб, 10.12. 1943,
67. Перегода Микола (Смілий), с. Ядлівка, 1.01. 1944,
68. Пала гута Василь (Невідомий), с. Парафіївка Ічнянського району, 1.01. 1944,
69. Скрипець Іван (Парубець), м. Нова Басань, 1.01. 1944,
70. Савченко Олекса (Моряк), с. Бурімка Ічнянського району, 1.01. 1944,
71. Сваликов Юхим (Вільний), м. Носівка, 24.10. 1943,
72. Савченко Степан (Шурин). с. Кобижча Бобровицького району, 24.04.1943,
73. Сидорець Іван (Юрок), м. Холми, 17. 11. 1943,
74. Самоленко Петро (Голуб), м. Холми, 17. 11. 1943,
75. Семейченко Іван (Овдюг), с. Омбиш Комарівського райну, 1.01. 1944,
76. Саранчук Микола (Лисенко), м. Чернігів, 7.12. 1943,
77. Трутень Петро (Галайда), с. Церковиця Олишівського району, 16.12. 1943,
78. Ткачов Афанасій (Соловей), с. Каліки Холминського району. 10.12. 1943,
79. Тарагон Кирило (Кітіференко), м. Холми, 17.11. 1943,
80. Турасакін Яким (Разін), м. Холми, 17.11. 1943,
81. Травченко Архип (Зелений), м. Холми, 17.11. 1943,
82. Ткачинський Тимофій (Півень), с. Олейники Холминського району, 17.11. 1943,
83. Таран Василь (Скорий), с. Чемер Олишівського району. 16.12. 1943,
84. Тарасевич Євген (Чорний Ворон), м. Нова Басань, 1.01. 1944,
85. Фоломейов Сергій (Семенець), м. ічня, 1.01.1944,
86. Хоменко Іван (Золотаренко), с. Радомка, 10.12. 1943,
87. Хвесюра Данило (Зозуля), с. Погорільці, 20.11.1943,
88. Шендра Олександр (Матрос), м. Холми, 10.12. 1943,
89. Шевчик Степан (Синиця), с. Радомка, 10.12. 1943,
90. Шамара Пилип (Махно), с. Радомка, 10.12. 1943,
91. Щербина Михайло (Смілий), с. Вересоч, 16.12. 1943,
92. Щербак Павло (Зелічка), м. Холми, 10.12. 1943,
93. Щербак Прокоп (Соловей), 10.12. 1943,
94. Юрченко Григорій (Скорина), с. Голінка Дмитрівського району, 16.12.1943,
95. Юрченко Іван (Ванька), с. Луговка,
96. Яременко Іван (Дунай), м.Холми, 17.11.1943,
97. Яременко Андрій (Бондаренко), м.Холми, 17.11.1943,
98. Яременко Олександр (Плиска), м.Холми, 17.11.1943,
99. Яременко Микола (Карась), м.Холми, 17.11.1943.

Газета «За Україну»( «Сіверщина») № 14, серпень 1993 року, стор.2

Підготував Василь ЧЕПУРНИЙ



Теги:Василь Чепурний, Холми, Радомка, УПА, Сіверщина


Читайте також



Коментарі (0)
avatar