реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Визволяли чи виганяли нацистів?

У пункті 1 частини 1 статті 2 «Форми увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945років» Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» від 9 квітня 2015 року № 315 чітко вказано:

«відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги, днів ВИГНАННЯ нацистів з України, Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, інших адміністративно-територіальних одиниць».

Таким чином, закон вимагає називати вигнання нацистів із Чернігова та інших населених пунктів області.

Нагадуємо, термін «визволення» передбачає волю, свободу, а у 1943-1944 роках Україна не стала вільною. Із вигнанням нацистських окупантів Україна не отримала волі, тільки опинилася під пануванням іншого тоталітарного режиму.

СРСР ставив за мету не визволення Українського народу, а повернення його до складу радянської імперії, відновлення на її території комуністичного режиму.

Пам’ятаємо!

Комуністичний тоталітарний режим 1917-1991 років в Україні визнається злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, яка характеризувалася численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, страт, смертей, депортацій, катувань, використання примусової праці та інших форм масового фізичного терору, переслідувань з етнічних, національних, релігійних, політичних, класових, соціальних та інших мотивів, заподіянням моральних і фізичних страждань під час застосування психіатричних заходів у політичних цілях, порушенням свободи совісті, думки, вираження поглядів, свободи преси та відсутністю політичного плюралізму, та у зв’язку з цим засуджується як несумісний з основоположними правами і свободами людини і громадянина.

Друга світова війна 1939-1945 років розпочалася внаслідок домовленостей націонал-соціалістичного (нацистського) режиму Німеччини та комуністичного тоталітарного режиму СРСР, стала найбільшою трагедією людства у XX столітті.

Одним із інструментів політики СРСР була Червона армія.

Саме тому ми увічнюємо пам’ять і шануємо воїнів Червоної армії, що воювали проти злочинного нацистського тоталітарного режиму, а не комуністичний тоталітарний режим та інструменти його злочинної політики.

Волю і свободу Український народ виборов тільки з 24 серпня 1991 року. ВИЗВОЛЕННЯ Українивідбулося тільки з розпадом Радянського Союзу.

Сергій БУТКО, представник Українського
інституту національної пам’яті у Чернігівській областіТеги:УІНП, Сергій Бутко, декомунізація, звільнення Чернігова


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0 Spam
1
Пане Сергію!
Я не історик, але відчуваю, що Ви, історик, не знаєте, або навмисно перекручуєте елементарні речі.
Мій батько воював і був нагородженний медалями "За взятие Берлина" и "За победу над Германией". тобто, мій батько "брав" міста, не визволяв, не виганяв, а брав міста. І переміг мій батько не нацизм, а Німеччину. І це викарбовано на медалях. Німців били всіх підряд, не питаючи партійного квитка, не питаючи нацик він, чи ні. Били всіх підряд і перемогли Німеччину. Не прималяйте заслуги мого батька.
Коли я був мапеньким хлопчиком німці розстріляли нашу родичку, 17-річну комсомолку-підпільницю. Я не бачив, що німці зробили в Корюківці, але примиритися і забути те, що вони робили в моєму селі, не можу.
avatar