реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Вимагають повернути громадам «колгоспні» ліси

«Чи не стане Чернігівщина лисою?» - все частіше задають це питання громадські активісти лісистої області, дивлячись на масові вирубки лісів. Навіть намагання обласної ради зупинити їх у заповідних територіях не дають належного ефекту.

Так щойно стало відомо про рубки дерев в Ічнянському національному природному парку, бо, на переконання керівництва екологічних структур рішення обласної ради «Про введення тимчасового мораторію на санітарні та суцільні рубки лісів в лісопаркових зонах Чернігівської області» на території природно - заповідного фонду не поширюється. Прокуратура області порушила кримінальне провадження, але навіть солідний штраф не поверне спиляні дерева.

«Держлісгоспи перш за все треба "гнуздать", оскільки для них план, план, і ще раз план, - переконаний заступник голови обласної організації Народного Руху Григорій Шурига. - Вважаю, що державі треба виключити, що майже нереально, суцільні рубки. Ну, принаймні суттєво скоротити їх.... Екологія, а не економічний зиск має бути головним... Що ж до аграрних лісів - то їх вкрали у людей - справжніх власників... Споконвіку це були панські, громадські, церковні, приватні, колгоспні ліси, тобто не державні. І ніколи вони не були власністю обласних структур, а тільки місцевих».

Тож чернігівські рухівці виступили з ініціативою передачі так званих колгоспних лісів об’єднаним територіальним громадам. На їх переконання, власність громад була незаконно забрана в громад обласною радою.

«Значна частина лісів Чернігівщини – так звані колгоспні ліси, що були насаджені нашими дідами та прадідами. Держава їх не саджала, - йдеться в заяві проводу обласної організації НРУ. - Проте, в порушення закону і здорового глузду, 2000 року рішенням обласної ради вони були передані комунальним підприємствам – «райагролісам».

Наприклад, у КСП "Крехаєв" Козелецького району згідно державного акту на право постійного користування землею було 1269 га лісів. В 2000 році без усяких правових підстав ці ліси обласна рада забрала собі, посилаючись на те, що буцімто до правонаступників ліси не переходять.

Нещодавно в області був значним скандал, спричинений перевіркою в Козелецькому «райагролісі», де виявлено численні порушення. Обласна рада внаслідок цієї перевірки розірвала контракт з керівником КП "Чернігівоблагроліс" Іваном Донцем.

Тому чернігівські рухівці заявляють: «На часі повернення незаконно конфіскованих обласною мафією так званих "колгоспних" лісів у власність об"єднаних громад. Адже головний принцип об"єднаних громад - це економічна самостійність і спроможність надавати послуги громаді. А ліси - це ресурс, який посилить економіку громади і поверне соціальну справедливість, адже – наголошуємо - ці ліси садили і доглядали мешканці цих територій, а не держава чи область».

Василь ЧЕПУРНИЙ,
Чернігівська область.Голос УкраїниТеги:Василь Чепурний, Народний Рух, Крехаїв, Чернігівська обласна рада, колгоспні ліси


Читайте такожКоментарі (0)
avatar