реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Віктор Кравченко: «Йод – це розум заради життя»

Людина має отримувати йод від першого дня зачаття і до старості. Якщо цього не буде – робота організму повністю розладнується. Що буває, коли нам не вистачає йоду та як цього уникнути, розповів професор, доктор медичних наук, керівник відділу епідеміології ендокринних захворювань науково-дослідного інституту ендокринології та обміну речовин Віктор Кравченко.
Якщо йоду мало. Проблема починається від зачаття

Якщо йоду в організмі жінки не вистачає, вона не може завагітніти або вагітність протікає з ускладненнями – пояснив Віктор Кравченко.

Страждають від нестачі корисної речовини і чоловіки. Знижується статева функція. Організм людини без йоду стає слабким, імунітет падає. А значить, можуть відбутися будь-які запальні процеси, у тому числі інфекційні.

Йод потрібен для нормальної роботи щитовидної залози. Якщо його не вистачає – наша щитовидка будь-що намагається поповнити запаси. Вона розростається, захоплює радіоактивний йод. А це – прямий шлях до ракових захворювань щитоподібної залози.

Саме так і сталося після Чорнобильської аварії. У половини дітей на Чернігівщині виявили зоб. Були випадки раку серед малюків.

Нестача йоду викликає справжню епідемію захворювань – наголосив Віктор Кравченко. Проте про неї не трублять ЗМІ. Це щось уже нібито звичне.

Невтішні позиції

Україна посідає останнє місце у Європі по йодній профілактиці. У світі ми пасемо задніх на рівні Мозамбіку, Ірану та країн третього світу. Тільки кожен п’ятий українець споживає йодовану сіль регулярно, замість звичайної.

Тим часом йодована сіль – це найбільш дієвий та дешевий спосіб захистити свою родину від йододефіциту. Завдяки їй європейці давно забули про проблему йододефіциту. Хоча 20 років тому вони пережили ту ж ситуацію, у яку зараз потрапила наша держава.

У багатьох країнах перед прийомом на роботу перевіряють рівень інтелекту, так зване IQ людини. Найвищий його рівень – у Японії. Це держава, жителі якої споживають багату на йод їжу.

Україна значно відстає. А від рівня інтелекту нації залежить і результат роботи. І зрештою рівень економічного розвитку – переконаний Віктор Кравченко.

Економлячи гривню на йодованій солі, ми втрачаємо тисячі і мільйони, додав він.

Ще у 2001 році Міністерство охорони здоров’я ухвалило Постанову "Про запровадження першочергових заходів подолання йодної недостатності". Рік потому була прийнята Програма подолання йодної недостатності. Проте ніхто, жодна програма не потурбується про нас без нашої участі.

Як показують дослідження, майже всі (до 90% жителів Чернігова) чули про користь йодованої солі. Але вживають її – лише 17,5 відсотків!

Вибираємо – здоров’я чи…

Зробити усвідомлений вибір закликають координатори Програми подолання йододефіциту на Чернігівщині, екологічна організація "Зелений світ".

Вони залучили до участі усі школи області. Діти отримують інформацію про користь йодованої солі на уроках екології.

"Ми щодня отримуємо листи від учителів шкіл. Вони пишуть, що дітям цікаво слухати про йод, проводити експерименти. Програма співпраці зі школами триває", - розповів координатор Програми, лікар-ендокринолог Олег Осадців.

Він відмітив, що нестачу йоду не можна подолати, пропивши курс біодобавок чи таблеток. Треба турбуватися про себе постійно, щодня. Лише тоді буде результат.

Віктор Кравченко зазначив, що вживання йодованої солі здатне зупинити захворювання щитовидної залози. А через кілька років – почнеться процес видужування. Так, це досить довго. Але природно, без таблеток, гормонів. Протипоказань вживання йодованої солі не має.

Прес-служба Проекту подолання йододефіциту у Чернігівській області




Теги:йод, йододефіцит, Осадців, Зелений світ


Читайте також



Коментарі (0)
avatar