реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Вийшла нова і єдина в області літературна газета

Вийшла нова обласна літературно-мистецька газета «Струна»

Друзі, у мене чудова новина! Я створив нову обласну газету – літературно-мистецьке видання «Струна». Сьогодні, 11 листопада, видав перший номер. І це не лише день народження нової газети. Сьогодні також день народження найменшого з перших моїх 5-ти онуків-хлопців (далі ще молодші дві дівчинки) Сергійка Півторацького, якому 9 років, меншого синочка доньки Тетяни і її чоловіка Сергія. А ще сьогодні – День незалежності Польщі, моєї давньої симпатії і любові. Власне, я й «припасував» вихід газети на цю дату.

Отже, я недавно зареєстрував у юстиції цю нову газету як її засновник. Тобто, згідно Закону про пресу – власник, господар видання. Що, за законом, означає – і видавець та редактор, або засновник когось наймає, уповноважує на ці функції, в чому я обійшовся сам.

Історія і мотивація створення газети, її концепція – про це у моєму зверненні до читачів на 1 сторінці видання.

Взагалі не зайве, коли на нашому біднуватому терені української преси з`являються нові видання. А тим паче. Чернігівщина має багатющі літературні, мистецькі традиції.

Газета вже виставлена мною в Інтернеті, на сайті ще одної моєї, вже можна сказати – давньої обласної газети «Світ-інфо». Ось цей уже відомий читачам сайт: http://svit11.wordpress.com.

Не випадково говорю і про цю газету, яку я зареєстрував теж у жовтні, 2011-го, а незабаром, у лютому, буде 9 років з дня її виходу у 2012 році. Нова моя газета поки що така ж скромна. як і та тоді. Правда, перший номер зроблено «ударним» – одразу на 20-ти сторінках. В подальшому, мабуть, випускатиму на 16-ти. Поки що планую друкувати газету один раз на місяць. Та й «Світ-інфо» у перший свій рік, 2012-й, вийшла всього 15 разів, наступного року було всього 7 номерів, й обсягом здебільшого на 12-ти сторінках. І лише з початком 2014-го року газета різко збільшила періодичність і обсяг і вже майже 7 років виходить кожні два тижні на 16-ти сторінках (інколи й на 20-ти), вже 6 років є в передплаті по всій області, а зараз оголошена передплата на наступний рік.

Нова газета починається поки що скромніше. Адже головне питання – кошти. В передплаті газети, зрозуміло, ще нема. За невеликі кошти газета продаватиметься (точніше, даруватиметься за добровільні внески) у Чернігівському культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» (вул. Шевченка, 9) – кореспондентському пункті газети «Світ-інфо». Натомість нова газета «Струна» безкоштовно надається на бібліотеки, навчальні заклади Чернігова і загалом області.

Втім, і «Світ-інфо» я перші два роки видавав власним коштом, поки долучилися до підтримки газети добрі люди, патріоти, готові підтримати державницьку, демократичну українську пресу. Умова підтримки єдина – жодних умов щодо «проштовхування» своїх публікацій в газету за її фінансову підтримку. Цей «номер» не проходив у «Світ-інфо», не треба цього і у новій газеті. Я просто кажу людям: якщо вам імпонують такі українські газети, якщо хочете і можете їх підтримати – буду радий.

Назву хоча б деякі імена, представлені у новій газеті їхніми творами, розповідями про них: світ - Цвейг, Ремарк, Мопассан, Україна і діаспора - Іван Багряний, Наталена Королева, Ліна Костенко, Чернігівщина – Валентина Мастєрова, Любов Пономаренко, Людмила Зіневич, Тетяна Череп-Пероганич, Василь Чухліб, Володимир Шкварчук, Микола Клочко, Володимир Фриз, також моє оповідання.

Отже, перед вам нова газета «Струна». Читайте в інтернеті, а у «живому» вигляді сама газета – в «Інтермеццо».

Петро АНТОНЕНКОТеги:Петро Антоненко, Україна - Польща, українська література, газета Струна


Читайте такожКоментарі (0)
avatar